Ігор Устименко, якого зафіксували в ніч перед вбивством журналіста Павла Шеремета на місці закладання вибухівки під його автомобіль, не здійснював жодних завдань СБУ біля будинку, де перебував журналіст, заявив голова Служби безпеки України Василь Грицак , відповідаючи на запитання журналістів.
«Він до СБУ не мав жодного відношення з 2014 року», – заявив він в понеділок, 15 травня, повідомила «Українська правда».
На уточнююче запитання, чи можливо він був під якимсь прикриттям, Грицак зазначив: «Ні, він не працював в інтересах Служби безпеки».
Грицак також уточнив, що Устименко був звільнений з лав СБУ 29 квітня 2014 року за станом здоров’я.
В той же час він заявив, що спецслужба не може допитувати Устименка, але готова допомогти поліції у встановленні його місця перебування.
«Справу розслідує поліція. Ми спілкувалися з керівником Нацполіції і готові сприяти встановленню його місця перебування», – сказав Грицак, якого процитувало агентство «Інтерфакс-Україна».
Він пояснив, що СБУ не може самостійно допитати Устименка, оскільки справу розслідує поліція.
Як повідомляв ZAXID.NET, 10 травня журналісти «Слідство.Інфо» оприлюднили першу частину розслідування, документальний фільм «Вбивство Павла», у якому виклали раніше невідомі факти про вбивство Шеремета.
Зокрема, вони встановили, що біля будинком, де жив Шеремет, у ніч, коли під авто журналіста заклали вибухівку, перебували підозрілі червоний «Мерседес» і сіра «Шкода», водія останньої вдалося розшукати. Ігор Устименко, як розповіли джерела в Службі безпеки України, в 2014 році працював у СБУ.
Після виходу фільму в ефір у СБУ заявили, що Ігоря Устименка було звільнено у квітні 2014 року. Речниця спецслужби Олена Гітлянська також звинуватила журналістів у тому, що вони не уточнювали в СБУ цієї інформації, хоча самі журналісти у фільмі зазначили, що зверталися за коментарями до низки силових структур, але там відмовилися давати коментарі.
Один із учасників журналістського розслідування Дмитро Гнап розповів, що, судячи з реакції свідків, із якими спілкувалося «Слідство. Інфо», слідчі з ними не говорили. А самого Гнапа поліція допитувала у справі Шеремета через 8 місяців після вбивства – як одного з тих, хто спілкувався з журналістом по роботі.
Нагадаємо, 20 липня 2016 року близько 7:45 ранку на перехресті вулиці Богдана Хмельницького й Івана Франка у Києві вибухнула машина керівника «Української правди» Олени Притули, у якій був Павло Шеремет. Він загинув. Слідство встановило, що вибух стався від дистанційного спрацювання вибухового пристрою.
Поліція оприлюднила відео з камер спостереження, на яких видно, що пристрій закладали вночі чоловік і жінка.