Усунення голови ФДМУ Юлією Тимошенко - симетричне до розпуску парламенту Ющенком торік, - політолог Кость Бондаренко

14:44, 7 лютого 2008

"У нас забуто про закон і порядок. Коли минулого року Президент розпустив парламент, не маючи на це достатніх підстав, він відкрив дорогу для подібних кроків для інших високопосадовців. Усунення Валентини Семенюк з посади голови Фонду Держмайна - це аналогічні, абсолютно симетричні дії Тимошенко до того, що зробив Ющенко торік. Тому не можна говорити законним чи не законним є крок Тимошенко, можна лише констатувати негативну тенденцію у нашому політичному житті сьогодні. У цій ситуації Ю.Тимошенко не гірша і не краща за Президента. Спрацьовує правило, що перемагає сильніший", - прокоментував сьогодні, 7 лютого, ZAXID.NET політолог Кость Бондаренко.

До кардинального рішення самостійно усунути Семенюк Тимошенко, на думку політолога, підштовхувало те, що парламент заблокований і недієздатний.

Щодо заяви Віктора Балоги, в якій він критикує Тимошенко, К.Бондаренко заявив: "Я не бачу нічого більшого, ніж намагання далі вставляти палки в колеса її урядові. Він мусив підкреслити свою політичну позицію щодо уряду, - "а Балога проти". Проте, якщо б Семенюк усунув Президент, я більш ніж переконаний, що у той же вечір представники секретаріату з’явилися б на усіх основних телеканалах і розказували, яке це геніальне, а основне - законне рішення Президента".

За прогнозом експерта, ця ситуація буде розв’язана у наступний спосіб: "Коли стане відомо, що роботу парламенту розблокують, В.Семенюк повернуть до виконання обов’язків. З тим, щоб звільнити її з посади через голосування у Верховній Раді, процес буде повернено у законне русло".

Довiдка ZAXID.NET

Керівник Секретаріату Президента України Віктор Балога вважає урядове рішення про відсторонення Валентини Семенюк від виконання обов’язків Голови Фонду Державного майна серйозним правовим і політичним прецедентом, створеним Кабінетом Міністрів під керівництвом Юлії Тимошенко. За його словами, прагнення уряду вирішити низку серйозних проблем, пов’язаних із діяльністю ФДМУ, цілком зрозуміле й обґрунтоване, однак воно не повинно викликати рішення, які йдуть урозріз із основним законом. "Заявлені плани Кабміну щодо проведення цього року приватизації прямо пов’язані з оголошеними виплатами компенсацій за знеціненими вкладами радянського Ощадбанку. Звісно, уряд включив приватизаційний форсаж, який сьогодні зачепив керівництво ФДМУ. Справа не в персоналіях: відсторонення В.Семенюк прямо суперечить Конституції".

Коментуючи ситуацію з тимчасовим відстороненням Валентини Семенюк з посади голови Фонду державного майна, перший віце-прем’єр-міністр Олександр Турчинов зазначив наступне: "Я б хотів внести ясність у рішення Уряду. Кабінет Міністрів не звільняв голову Фонду державного майна з посади. Ми діяли чітко відповідно до закону, і мова йде не про звільнення, а про тимчасове відсторонення (до речі, згідно з Законом "Про державну службу") пані Семенюк від керівництва Фондом державного майна і лише на той час, доки буде відбуватися розслідування зловживань у Фонді, в тому числі, пов’язаних з великою корупцією. Йдеться передусім про перевірку діяльності ФДМ Генеральною прокуратурою. Тому я просив би не перекручувати фактів і не нагнітати ситуацію. Уряд повинен діяти і боротися зі зловживаннями. Нова урядова команда прийшла наводити лад в країні, а не для того, щоб вести теплі та затяжні й безплідні переговори з тими людьми, які прикривають непрозорі, тіньові рішення у сфері приватизації".