Адвокат українця Станіслава Клиха, утримуваного в СІЗО у Грозному, Марина Дубровіна стурбована його фізичним станом і вимагає надати інформацію про ліки, як його змушують приймати в ізоляторі. Про це йдеться в її адвокатському запиті, який оприлюднила волонтер Ольга Решетилова на своїй сторінці у Facebook.
«Під час відвідування мого підзахисного 1 березня, він повідомив, що йому приблизно протягом двох тижнів, тобто з середини лютого 2016 року, щодня дають якісь медичні препарати (таблетки). За його словами, нібито «від застуди» і «бром для спокою мужиків». При цьому йому двічі вкололи якісь уколи, незважаючи на те, що він чинив опір», - йдеться в запиті.
Дубровіна просить повідомити, які саме медичні препарати дають її підзахисному, а також - з якою метою і яким лікарем вони були призначені.
Клиха, а також ще одного українця Миколу Карпюка, в Росії судять у Верховному суді Чечні нібито за участь в боях проти російських військовослужбовців в рядах УНА-УНСО в середині 90-х років ХХ століття.
14 і 15 березня в Грозному мало відбутися судове засідання у цій справі, проте не відбулося через хворобу судді, повідомили «Грані».
Планувався допит свідків захисту. Спеціально для цього в якості свідків на суд з України прибули 72-річна мама Клиха і його двоюрідний брат, а також двоє рідних братів Карпюка і українська правозахисниця Марія Томак. Нова дата судового засідання поки не відома. Судді, за словами адвокатів, призначений курс лікування на місяць.
Нагадаємо, Слідчий комітет РФ звинувачує українців Миколу Карпюка та Станіслава Клиха у вбивстві російських військовослужбовців під час російсько-чеченської війни у 1994-1995 роках. Їх заарештували у 2014 році й, за свідченнями затриманих, до них з того часу застосовували тортури. Під час тортур українці навіть дали свідчення, що у чеченській війні брав участь і нинішній прем’єр України Арсеній Яценюк.
26 жовтня Росія вперше за півтора року допустила до Карпюка і Клиха українських консулів.
Адвокат Дубровіна передала прохання-звернення Карпюка і Клиха до всіх, кого вони обмовили у своїх вимушених признаннях, пробачити їм цей наклеп.