Узбецьким ЗМІ заборонили згадувати ім’я колишнього президента Іслама Карімова

25 серпня 2018

Редакторам усіх телеканалів, що перебувають у складі підконтрольної державі Національної телерадіокомпанії Узбекистану (НТРК), заборонили згадувати в ефірі ім'я колишнього президента країни Іслама Карімова, повідомила узбецька служба «Радіо Свобода».

Журналісти розповіли, що наказ про заборону згадки Іслама Карімова прийшов з апарату нинішнього президента Шавката Мірзіяєва.

Це підтвердило декілька джерел «Радіо Свобода», зокрема головний редактор одного з каналів у складі НТРК. Він зазначив, що цей наказ діє вже місяць, і про нього регулярно нагадують.

«Зараз згадувати в ефірі ім'я Іслама Карімова – більш небезпечно, ніж ім'я керівника релігійних екстремістів», – наголосив інформатор і додав, що з початку 2018 року журналістам дуже часто почали радити, що і як говорити в ефірі про Мірзіяєва.

У НТРК цю інформацію офіційно не коментували. Втім, журналісти остерігаються, що один «культ особи» може плавно перерости в інший.

Нагадаємо, про смерть Іслама Карімова стало офіційно відомо 2 вересня, перед цим довший час влада повідомляла, що він перебуває у лікарні.

Шавкат Мірзіяєв за Карімова був прем'єром, опісля його смерті був призначений виконувачем обов'язків президента, а у грудні 2016 року виграв президентські вибори. До слова, Мірзіяєва вважають прихильником Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
На Львівщині ще одна парафія УПЦ МП перейшла до Православної церкви
У Шевченківському гаю у Львові відбулось ювілейне Свято пампуха
Нічого святого у купаннях на Водохреще нема
ПРОПОЗИЦІЇ ПАРТНЕРІВ