Узбецьким ЗМІ заборонили згадувати ім’я колишнього президента Іслама Карімова

25 серпня

Редакторам усіх телеканалів, що перебувають у складі підконтрольної державі Національної телерадіокомпанії Узбекистану (НТРК), заборонили згадувати в ефірі ім'я колишнього президента країни Іслама Карімова, повідомила узбецька служба «Радіо Свобода».

Журналісти розповіли, що наказ про заборону згадки Іслама Карімова прийшов з апарату нинішнього президента Шавката Мірзіяєва.

Це підтвердило декілька джерел «Радіо Свобода», зокрема головний редактор одного з каналів у складі НТРК. Він зазначив, що цей наказ діє вже місяць, і про нього регулярно нагадують.

«Зараз згадувати в ефірі ім'я Іслама Карімова – більш небезпечно, ніж ім'я керівника релігійних екстремістів», – наголосив інформатор і додав, що з початку 2018 року журналістам дуже часто почали радити, що і як говорити в ефірі про Мірзіяєва.

У НТРК цю інформацію офіційно не коментували. Втім, журналісти остерігаються, що один «культ особи» може плавно перерости в інший.

Нагадаємо, про смерть Іслама Карімова стало офіційно відомо 2 вересня, перед цим довший час влада повідомляла, що він перебуває у лікарні.

Шавкат Мірзіяєв за Карімова був прем'єром, опісля його смерті був призначений виконувачем обов'язків президента, а у грудні 2016 року виграв президентські вибори. До слова, Мірзіяєва вважають прихильником Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Двоє шахтарів ДП «Львіввугілля» оголосили безстрокове голодування
Кількість жертв ДТП з закарпатськими заробітчанами у Чехії зросла до п’яти
Порошенко зустрівся з проукраїнськими ієрархами УПЦ МП
Омелян анонсував авіарейси з Києва до Ужгорода і з Харкова до Львова
Мій Шевченко
Вартість розмитнення вживаних авто з ЄС різко зросла. Пояснюємо чому
Головні новини Львова за 13 листопада
41-річна львів'янка вимагає у трьох акушер-гінекологів 1000000 грн за неправильний діагноз
УПЦ МП розірвала зв’язок з Константинополем і відмовилася змінити свою назву
РАГУlive. Випуск за 13 листопада