Робота із затвердження нових меж Львова триває вже не перший рік, і врешті вийшла на фінішну пряму.
«Впродовж останніх багатьох років дуже багато було спірних питань, які виникали між сільськими радами та містом Львовом щодо тих чи інших територій земель, які по факту, за архівними документами, належали до ЛМР або до селищної чи сільської ради іншого району», - розповіла заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ірина Гримак.
Львів юридично закріпить за собою право на території, які фактично є його ще з 1988 року. Це не означає, що перестане існувати якесь село чи селище. Документ лише визначить, де закінчується Львів і починається інший населений пункт.
«Земельні ділянки, які точно будуть включені у місто Львів, це ті, про які ми точно можемо говорити. Це район Білогорщі, там, де люди мають проблеми, бо вони знаходяться поза межами населеного пункту і не можуть реалізувати своє право на приватизацію земельної ділянки. Частково долучається Сихів - це питання було до кінця не опрацьоване. Також включаємо лісництва, район аеропорту. Це ті території, які точно будуть внесені в межі міста Львова», - додав керівник міського управління природних ресурсів Сергій Коровайник.
Загалом Львів межує з 18-ма населеними пунктами, з одинадцятьма вже підписали відповідні акти. Коли ж остаточно погодять території із суміжними користувачами, це питання повинні проголосувати депутати місцевого, обласного та державного рівня.
Загалом процедуру збираються завершити восени цього року. Лише тоді нові межі Львова стануть чинними. Говорити ж зараз, наскільки зміниться площа Львова - зарано. Однак, якщо місто і збільшиться, то несуттєво.
Як повідомляв ZAXID.NET, впродовж останніх декількох років мерія Львова спільно з Львівською ОДА визначали та погоджували нові межі міста Львова. Про завершення цього процесу на урочистих зборах 1 травня заявив голова ЛОДА Олег Синютка.