В Адміністрації президента наголосили на необхідності судової реформи

16:32, 6 листопада 2014

Перший заступник глави Адміністрації президента України Геннадій Зубко наголосив на необхідності невідкладного проведення судової реформи, щоб виправдати очікування суспільства і на відкритих судових процесах покарати за зловживання, які мали місце в державі впродовж 2012-2014 років.

Про це в четвер, 6 листопада він заявив виступаючи у програми «Час підсумки» на 5 каналі, передає прес-служба президента України.

«Повинні запрацювати нещодавно прийняті закони, в першу чергу, закон про антикорупційне бюро, під дію якого потрапили чиновники першого – третього рангів», - наголосив Геннадій Зубко.

За його словами, для подолання корупції «потрібна воля зверху», і сьогодні така політична воля для боротьби з корупцією є. Відтак цілком реально зупинити корупційні схеми в середній та нижчій ланці держуправлінців, які вибудовувались попередньою владою зверху донизу впродовж останніх років.

«Головне сьогодні припинити збір поборів з людей з боку Держкомзему, екології, інших служб. Зробити так, щоб люди не платили хабарі чиновникам за можливість працювати», - сказав чиновник.

У якості прикладу боротьби з корупцією перший заступник глави АПУ навів чіткі завдання, які поставив президент України за підсумками наради з керівниками правоохоронних органів в Одесі.

Говорячи про Закон про люстрацію, Геннадій Зубко відзначив як його переваги, так і загрози. За словами посадовця, до ухвалення закону 19 люстраційних комітетів за невизначеними критеріями намагалися люструвати чиновників. Разом з тим, під дію закону про люстрацію часто потрапляють державні службовці з державницькою позицією, які багато років працювали задля країни.

«Це не справедливо. Людей з великим досвідом і державницькими позиціями не можна втрачати. Потрібно розбиратись у кожній конкретній ситуації, що робила людина у 2012 - 2014 роках і чи була вона задіяна у корупційних схемах та яку позицію займала в місяці, коли тривав громадянський спротив», - підкреслив він.

В цьому контексті він ще раз наголосив на важливості судової реформи. «Важливо, щоб ми не залишили процес люстрації без контролю. Щоб окремі люди не вирішували, кому як працювати і як жити», - зазначив Геннадій Зубко.