В Адміністрації президента переконані, що Угода про асоціацію з ЄС буде ратифікована у вересні

07:09, 12 серпня 2014

Заступник глави адміністрації президента України Валерій Чалий переконаний що Угода про асоціацію між Україною та Європейським союзом буде ратифікована у вересні.

Про це він заявив в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV в понеділок увечері, 11 серпня.

«Сьогодні президент України чітко обговорив з президентом Європейської комісії графіки і можливі ліміти. Сьогодні є розуміння, що ратифікацію угоди не можна переносити, її потрібно зробити максимум у вересні, щоб ми чітко орієнтувалися на ті періоди до 1 листопада, які зберігають для нас існуючий режим (зниження митних зборів на українські товари, що поставляються в ЄС – ред.)», - сказав він.

Валерій Чалий запевнив, що ця Євросоюз сприймає цей графік.

«Я не бачу великих ризиків, крім одного – використання цього питання у виборчій кампанії. Я думаю, що парламент і президент мають бути партнерами, зробити у вересні «європейський день» у парламенті, і піти далі дуже швидко в питанні імплементації угоди», - зазначив В.Чалий.

Нагадаємо, раніше ZAXID.NET повідомляв, що 27 червня в Брюсселі відбулося підписання економічної частини угоди про асоціацію України і Євросоюзу.

Згодом міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що повну ратифікацію угоди з усіма країнами Європейського Союзу Україна може очікувати не швидше, ніж через 2-3 роки.

2 липня президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ у найкоротші терміни підготувати і погодити з Євросоюзом план ратифікації Угоди про асоціацію. Однак, насправді, ніякого спеціального «плану» для ратифікації Угоди про асоціацію не потрібно — зокрема, Молдова ратифікувала свою угоду з ЄС на третій робочий день після підписання.

Згодом в Адміністрації президента пояснили, що текст Угоди не передають на ратифікацію до парламенту, оскільки її текст ще перебуває на узгодженні у профільних міністерствах і відомствах.

Зазначимо, що цей документ вже ратифікували Румунія, Литва і Латвія. Натомість український парламент угоду ще не ратифікував.