У художньому музеї Рейксмузей в Амстердамі відвідувачу вперше дозволили провести ніч перед знаменитою картиною Рембрандта «Нічна варта». Про це повідомляє агентство AFP.
Як зазначається, Стефан Каспер виявився 10-мільйонним відвідувачем музею з моменту його відкриття у 2013 році після реконструкції. Відео-вітання йому особисто надіслав прем'єр-міністр країни Макр Рютте. Для власника щасливого квитка Стефана Каспера розстелили червону доріжку, принесли вечерю з елітного ресторану та поставили ліжко всього за два метри від картини. Всю ніч він провів там наодинці, встиг походити пустими залами й зробити кілька селфі.
Стефан Каспер зізнався, що ніколи не був шанувальником Рембранта, однак за ніч змінив своє ставлення до робіт митця. «Я спав лише за два метри від «Нічної варти». Я побачив персонажів, яких ніколи раніше не помічав. Вони оживали переді мною. Це чарівно, я досі не можу в це повірити! Це враження, яке назавжди залишиться в моїй пам'яті», – розказав Каспер.
Слід зазначити, що «Нічна варта» - це одне з найвідоміших полотен відомого голандського живописця XVII ст. Рембрандта. Картина була створена на замовлення Стрілецького товариства - загону територіальної оборони Амстердама, представники якого побажали прикрасити свою нову будівлю груповими портретами шести рот. Рембрандту портрет замовила стрілецька рота капітана Франса Баннінга Кока й заплатила 1600 флоринів.
У XVIII столітті полотно обрізали з усіх боків, аби картина помістилася в новому залі. Найбільше постраждала ліва частина картини, де зникли два стрільці. Незважаючи на те, що частина полотна втрачена, це одна з найбільших картин музею (363 х 437 см). Картину тричі пробували знищити вандали. Перший з неї вирізали шматок полотна, вдруге картині завдали більше 10 ударів ножем, а третього разу картину облили сірчаною кислотою.
У 1906 році приміщення Рейксмузею перебудували спеціально задля розміщення «Нічної варти». Основою художньої колекції музею стали роботи голландських майстрів XV-XIX століть, зокрема, представлені відомі майстри XVII століття, в першу чергу Рембрандт, Вермеєр і Халс, а також Пітер де Хох, Стен, Рейсдал, ван дер Гельст, ван Скорел та інші.