В АП пояснили, чому Порошенко відправив закон про Януковича до КС

В Адміністрації президента впевнені, що Конституційний суд визнає закон про позбавлення Януковича звання президента конституційним

08:36, 21 червня 2015

Після того, як Конституційний суд ухвалить рішення щодо відповідності Конституції України закону «Про позбавлення В. Януковича звання президента України» оскаржити його буде неможливо, заявив перший заступник голови Адміністрації президента Віталій Ковальчук.

За його словами, президент Петро Порошенко свідомо підписав закон про позбавлення Януковича звання президента України.

«Звернувшись до Конституційного суду з поданням щодо конституційності рішення Верховної Ради, президент зробив цілком очевидний юридичний хід, обґрунтований необхідністю бути упевненим, що у майбутньому цей закон не зможе бути оскарженим у будь-якому суді – ані в Україні, ані закордоном», – зазначив Ковальчук, якого цитує «Українська правда».

«Ми упевнені, що після рішення КС таке оскарження стане вже неможливим», – додав він.

Як відомо, 18 червня набув чинності закон про позбавлення Віктора Януковича звання президента України. Верховна Рада проголосувала за нього 4 лютого, а 9 лютого документ направили на підпис президенту.

17 червня документ було опубліковано у парламентській газеті «Голос України».

Віктор Янукович втік із України 21-22 лютого 2014 року, після розстрілів на Майдані, який виступав проти нього і проти відмови від курсу на євроінтеграцію, переховується в РФ.

19 червня президент звернувся до КС з поданням щодо відповідності Конституції України закону «Про позбавлення В. Януковича звання президента України».

Варто зазначити, що у своєму поданні Порошенко вказав на ті розділи і статті Конституції України, які порушила Верховна Рада, позбавляючи Януковича звання президента. Зокрема, він наголосив, що позбавляти президента такого звання можна лише у випадку, коли президентові було оголошено імпічмент.

При цьому Порошенко зазначив, що зміна або ж розширення такого підходу можлива шляхом внесення змін до Конституції, оскільки виключення з конституційних норм встановлюються самою Конституцією України, а не іншими нормативними актами.