Театральний проект «Крила» на заньківчанській сцені у Львові поставили столичні актори Драматичного театру імені Франка, який очолював Богдан Сильвестрович Ступка. Це постановка, густо всипана інтерв’ю про життя та творчість актора, починаючи зі Львова. Тут, у Опері, він малим часто бував у хорі, де працював його тато.
«Я приходив додому, починав співати. Слуху в мене як такого не було. Я різними голосами співав: і сопрано, і басом, і тенором, героїчним.. Тож, коли залишався вдома, страшенно любив співати. «Ти покинув рідний край...» ― арію Жермона. І сусіди казали: «Слухайте, скажіть своєму синові, щоб він не вив. Вас немає, ви на роботі... Скажіть, щоб він не вив!!!», – з відео спогадів актора та Героя України Богдана Ступки.
Постановку присвятили 75-ій річниці від народження Богдана Ступки. До роботи над арт-проектом долучились його син Остап та онук Дмитро Ступки. Поділилися спогадами про спільні вечори з батьком та дідусем.
«Він жартував, завжди називав себе Доном Корлеоне, бо збиралася велика сім’я за столом. Він сидів на почесному головному місті і, дивлячись на нас, казав, що відчуває себе Доном», ― розповів народний артист України, син Богдана Ступки Остап Ступка.
«Дідо заходив до магазину зі своїм батьком і питали продавця: «Карбонад є? ― Нема. – Ікра є? ― Нема. ― А м’ясо є? ― Та я ж вам кажу, що нема!» А потім продавець обертався і, бачачи, що то знайомі, казав: «А, то ти, Богдане! Добрий день! Зайдіть з чорного входу ― для вас все є!». Оце запам’яталося дуже добре – такі були радянські часи», ― поділився спогадами актор, онук Богдана Ступки Дмитро Ступка.
Друга дія постановки ― вже «київський» період у житті Богдана Ступки, кінець 70-их. На запрошення режисера Сергія Данченка він переїжджає працювати в театр імені Франка. Потім будуть його ролі в фільмах «Украдене щастя», «Вогнем і мечем», «Тарас Бульба», «Серце на долоні» і улюблена роль Тев’є у виставі «Тев'є-Тевель», за яку отримав Шевченківську премію.
Арт-проект «Крила» вже бачили у жовтні в столиці. Рідний театр Ступки тепер вніс його у репертуар на численні прохання шанувальників, адже Богдан Ступка багато чого навчив тих, хто йшов поруч.
«Богдан Сильвестрович навчив мене розуміти, що те, що ти робиш, ― це насправді мізер. Мізер від того, що дали тобі батьки і дав тобі Господь Бог. Цього я навчився! А ще своїм прикладом навчив бути ввічливим, не ображаючи, бути толерантним», ― додав заслужений артист України Олександр Печериця.
27 листопада арт-проект знову покажуть в столиці.