В АТП-1 розповіли, на які маршрути виїдуть нові великогабаритні автобуси МАЗ

12 вересня

У Львові великогабаритні автобуси витісняють старі маршрутки. Вже з понеділка перша партія з 16 автобусів МАЗ білоруського виробництва почне курсувати на маршрутах, які обслуговує комунальне підприємство. Ними укомплектують міські маршрути, на яких бракує великих автобусів. Місто придбало техніку мінського автобусного заводу в лізинг на 5 років. Сума угоди ‒ понад 400 мільйонів гривень.

16 новеньких МАЗів вже в АТП-1. Вони ще в целофані і не обкатані. Але вже розмитнені і з номерами. Водії, які першими проїхались білорусько-німецькими автобусами кажуть, техніка добротна.

«Всі автобуси однакові. Що ЛАЗ, що «Електрон», що МАЗ. Вони однакову конструкцію мають. Ергономіка практично така сама, як в Електрона. Коробка тут німецька, німецькі двигуни працюють дуже добре», ‒ каже водій АТП-1 Олег Мокрик.

Пасажиромісткість мінських автобусів аналогічна до вже знайомих львів'янам «Електронів». Вже з понеділка ними перш за все укомплектують міські маршрути АТП-1, де бракує великих автобусів. Це, зокрема, 6а, 46, 47 та 16. Крім того, великогабаритний транспорт мав би повністю замінити тісні «Еталони» на 45-у та 10-у маршрутах.

«Ми даємо зараз машини бригадирам на всі маршрути. Дивимося, наскільки машина економна. Якщо машина споживає менше палива, ніж «Електрон», ми на найдовші маршрути будемо виставляти МАЗи, щоб зменшити витрати АТП», ‒ зазначив директор АТП-1 Орест Хамула.

Білоруси запропонували свою техніку по 122 тисячі за одиницю вже з розмитненням. При цьому львівський «Електрон» ‒ майже на 25 тисяч євро дорожчий за одиницю. А все тому, що уряд Білорусі дофінансовує вітчизняного виробника.

«Якщо держава підтримує свого виробника, тоді є результат. Ми, незаважаючи ні на що, дали замовлення «Електрону» 50 автобусів, тому що мені принципово важливо мати якісне виробництво в Україні. Якщо ми не будемо мати власного виробника, то а хто тоді буде платити податки і де наші люди будуть працювати», ‒ сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Місто придбало МАЗи на умовах лізингу. Угоду на понад 400 мільйонів гривень уклали з державним «Укргазбанком».

«Автобуси, за які ми проплатили, залишаються у нас на термін лізингу у нашій власності і після того, як лізингові платежі будуть сплачені, він переходить у власність АТП-1», ‒ розповів директор львівської дирекції «Укргазбанку» Олег Василишин.

На кінець року АТП-1 поповниться загалом на 150 одиниць нової техніки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Від Порошенка до Петриненка
За минулу добу на Донбасі загинули двоє українських військових
Головні новини Львова за 18 вересня
ЄСПЛ зобов'язав владу утриматися від доступу до будь-яких даних з телефону Наталії Седлецької
Як Ленін українізовував Крим
РАГУlive. Випуск за 18 вересня
Верховна Рада висунула Олега Сенцова на Нобелівську премію миру
«Вибачся. Скажи, що ти ідіот»
Україна домовилася з МВФ про підвищення цін на газ
У 225 мешканців Львівщини діагностували хворобу Лайма