В Австрії стартував Чемпіонат Європи з фігурного катання

Україна представлена у всіх видах програми

13:42, 22 січня 2020

У середу, 22 січня, в австрійському місті Грац стартував Чемпіонат Європи з фігурного катання. Вперше за досить тривалий час Україна буде представлена у всіх чотирьох видах програми. Про це повідомлиа федерація фігурного катання України.

Відразу після виступу на ІІІ Зимових Юнацьких Олімпійських іграх-2020, що відбувались у Лозанні (Швейцарія) вирушили на континентальну першість спортивна пара Софія Нестерова та Артем Даренський. Нагадаємо, у Лозанні українським фігуристам вдалося здобути бронзові медалі. Були вони і бронзовими призерами Чемпіонату світу серед юріорів.

16-річна Софія та 18-річний Артем з Дніпра є дворазовими чемпіонами України, проте раніше вони не могли брати участь у чемпіонатах Європи та світу через вік. Тож саме у цьому виді програми Україна не була представлена.

Брав участь у Іграх одиночник Андрій Кокура, який посів 9 місце та встановив свій особистий рекорд у короткій програмі. 16-річний киянин запам’ятався також завдяки дуже емоційному катанню.

Він є єдиним українським спортсменом, який уже встигнув виступити на Чемпіонаті Європи. За коротку програму Кокура набрав 58,65 балів. Спортсмена тренує колишній фігурист Дмитро Дмитренко.

Окрім них на лід Steiermark Halle вийде досвідчений танцювальний дует Олександра Назарова та Максим Нікітін з Харкова (23 та 25 років). Наразі їх найвищім досягненням було 9-те місце у 2017 році на Чемпіонаті Європи. Згодом спортсменам довелося кілька разів змінити тренера (зараз їх тренують Галина Чурілова та Олександр Жулін). Свого часу Назарова та Нікітін виграли Зимову Унівверсіаду (2017), здобули срібло Зимових Юнацьких Олімпійських ігр (2012) та стали третіми на Чемпіонаті світу серед юніорів.

Цього сезону вони вдало виступили на кількох міжнародних турнірах.

В жіночому одиночному катанні честь збірної захищатиме Анастасія Гожва. 18-річна киянка минулого року невдало виступила на Чемпіонаті Європи та не змогла завершити змагання.

Відкрили змагання чоловіки, яки виступили з короткою програмою.