В Азарова готують документи про введення надзвичайного стану, – ЗМІ

17:34, 27 січня 2014

Кабінет міністрів у режимі суворої секретності готує документи про введення режиму надзвичайного стану. Передбачається, що буде обмежено й пересування "окремими вулицями Києва".

Про це інформує ZN.UA з посиланням на джерело в уряді.

Джерело не уточнило, діятиме режим тільки на території Києва чи також в інших регіонах України.

Нагадаємо, раніше міністр юстиції Олена Лукаш заявила, що не виключає введення надзвичайного стану у зв'язку з тим, що активісти Майдану захопили будівлю Мін'юсту.

Додамо, що сьогодні, 27 січня, прем'єр-міністр Микола Азаров провів засідання Кабміну за зачиненими дверима, на якому заслухав звіт МВС про ситуацію у країні.

Після засідання прес-секретар Азарова запевнив, що Кабмін не обговорював введення надзвичайного стану, передає «Інтерфакс-Україна». Натомість обговорювали питання необхідності ухвалити правові дії для звільнення захоплених активістами урядових будівель, оскільки це незаконно і неприпустимо, зазначив прес-секретар прем'єра Віталій Лук'яненко.

Окрім того, сьогодні з'явилася інформація про те, що закордонні посольства були оповіщені про можливе введення надзвичайного стану. Однак в МЗС України цю інформацію назвали «провокацією».

Як відомо, згідно із законом, надзвичайний стан вводять указом президента України, який має затвердити Верховна Рада упродовж двох днів з моменту звернення президента.

До введення президент звертається через ЗМІ або в інший спосіб до груп осіб, організацій, установ, які є ініціаторами чи учасниками дій, які можуть бути приводом для запровадження надзвичайного стану, з вимогою припинити свої протиправні дії протягом встановленого у зверненні терміну і попереджає про можливість введення надзвичайного стану.

Надзвичайний стан в Україні може бути введено на термін не більше як 30 діб і не більше ніж 60 діб в окремих її місцевостях.

У період НС не може бути припинено повноваження президента, ВР, уряду тощо.

Надзвичайний стан передбачає:

  • встановлення особливого режиму в'їзду і виїзду, а також обмеження свободи пересування територією, де вводять надзвичайний стан;
  • обмеження руху транспортних засобів і їхній огляд;
  • посилення охорони громадського порядку та об'єктів, що забезпечують життєдіяльність населення та народного господарства;
  • заборону проведення масових заходів, окрім заходів, заборону на проведення яких встановлює суд;
  • заборону страйків;
  • примусове відчуження або вилучення майна в юридичних і фізичних осіб;
  • запровадження комендантської години (заборона перебувати на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень особи у встановлені години);
  • заборону виготовлення і розповсюдження інформаційних матеріалів, що можуть дестабілізувати ситуацію;
  • регулювання роботи теле- та радіоцентрів, заборону роботи аматорських радіопередавачів і пристроїв радіомовлення особистого та колективного користування;
  • особливі правила користування зв'язком та передання інформації через комп'ютерні мережі;
  • порушення в порядку, визначеному Конституцією і законами України, питання про заборону діяльності політичних партій, громадських організацій в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей.