На сьогодні Україна виконала 6 із 71 заходу, передбачених на 2013 рік у Плані першочергових заходів щодо інтеграції України в ЄС.
План першочергових заходів щодо інтеграції Кабмін затвердив 13 лютого, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України.
В уряді нагадали, що під час саміту Україна-ЄС 25 лютого наша держава підписала угоду з ЄС щодо отримання макрофінансової допомоги на суму 610 млн євро.
На розгляді Кабінету Міністрів є кілька законодавчих актів: про вдосконалення фінансового контролю та урегулювання конфлікту інтересів; про реформування Державної кримінально-виконавчої служби України; про внесення змін до Митного тарифу України; про використання у 2013 році коштів ЄС у межах фінансування програм «Підтримка впровадження Енергетичної стратегії України» та «Підтримка виконання Енергетичної стратегії України в галузі енергоефективності та відновлювальних джерел енергії».
У прес-службі повідомили, що 4 березня Кабмін прийняв розпорядження №103 з метою вдосконалення виборчого законодавства та №102 – щодо реформування у сфері здійснення моніторингу та контролю державної допомоги суб’єктам господарювання.
Нагадаємо,єврокомісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле назвав минулий саміт Україна – ЄС «у цілому успішним» і наголосив, що можливе підписання угоди про асоціацію не лише стане революційним кроком у відносинах Києва та Брюсселя, а й змінить цю частину Європи. Однак вже згодом влада шокувала Європу черговим свідченням переслідування опозиції - позбавивши Сергія Власенка депутатського мандата. Віце-президент Європейського парламенту Яцек Протасевич заявив, після цього, що Київ зробив ще один крок назад від підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Окрім того, євродепутат Ребекка Хармс зазначила: "Якщо Власенко потрапить за грати, я не бачу жодних шансів на те, що буде підписана угода про асоціацію з ЄС".