В Білорусі масово затримують журналістів за нібито злам державного інформагентства БелТА

8 серпня

В Білорусі у вівторок і середу, 7 і 8 серпня, слідчі Слідчого комітету і працівники МВС провели масові затримання журналістів та працівників галузевих інформаційних ресурсів. Їх підозрюють у незаконному доступі до інформації, яку державна інформаційна агенція БелТА розповсюджує за допомогою платного доступу.

Зокрема, 7 серпня у Мінську силовики затримали низку журналістів інтернет-видання tut.by та незалежної інформагенції «БелаПАн», а також провели обшуки в їхніх помешканнях і офісах. Загалом лише станом на вівторок було затримано понад 6 журналістів, деяких з них увечері вівторка відпустили. При цьому станом на ранок середи обшуки в редакції tut.by тривали.

Крім того, в середу білоруські силовики затримали у цій справі ще щонайменше чотирьох людей – трьох журналістів і головного редактора білоруського порталу про нерухомість Realt.by, повідомило Радіо Свобода. В них також забрали техніку.

Також у середу білоруські силовики прийшли з обшуком до оглядача російської редакції Deutsche Welle Павлюка Биковського. Журналіст розповів, що до нього прийшли у «справі БелТА», але він уже багато років не цікавився стрічкою цієї агенції і не має ніякого стосунку до цієї справи. Слідчі пояснили Биковському, що прийшли робити перевірку за адресою, а не до нього особисто, і що мають ордер прокурора. Статусу підозрюваного Биковський наразі не має.

Приводом для порушення кримінальної справи стало повідомлення державного інформагентства БелТА про збої під час здійснення доступів до платної підписки послуг, які воно надавало одному з його замовників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Найкращі фото 25 Book Forum Lviv
Український співак Іван Попович потрапив у важку ДТП
ФК «Львів» та «Карпати» зіграли у бойову нічию
Мати Кузьми «Скрябіна» заявила про неправомірне використання похоронними бюро портрета її сина
Дубневича і Синютку зловили за руку
Українські військовослужбовці взяли під контроль хутір Вільний у Луганській області
В гостях у богомола
У Перемишлянському районі стався витік нафти через незаконну врізку у нафтопровід «Дружба»
Чи допоможе Америка врятувати українську газотранспортну систему?
Головні новини Львова за 21 вересня