В Чернігові 500 швачок відбили атаку рейдерів на своє підприємство

13:57, 31 серпня 2017

У Чернігові рейдери в четвер, 31 серпня, спробували захопити швейну фабрику «Елегант», але зіткнулися з опором колективу, який видворив із приміщення новопризначеного керівника та його охоронців, повідомив керівник Чернігівської регіональної торгово-промислової палати Костянтин Іванов.

«500 жінок, які горою стали за свого керівника – Наталію Романовську – то страшна сила. Самозванців мало не розірвали на шматки. Поліція Чернігова спрацювала професійно і виважено. Колектив переміг. “Елегант” працює», – написав він і опублікував відео з місця події.

За словами Іванова, рейдерам вдалося вмовити державного реєстратора з Ніжина на зміну голови правління товариства, що й призвело до цих подій.

Сама директорка фабрики Наталія Романовська розповіла, що до рейдерства причетне попереднє керівництво підприємства.

«Я не знаю, що це за люди. Ніхто нічого не пояснює. Прийшла колишній бухгалтер підприємства і колишній начальник комерційної служби. Кажуть, що у них є документи, які засвідчують, що буцімто змінилося керівництво фабрики. Мене не допускають всередину. Ми викликали поліцію», – процитувало директорку видання «Свобода.FM».

Як розповів речник поліції Чернігівщини Борис Коновченко в коментарі Укрінформу, рано-вранці група невідомих зайшла в приміщення фабрики з метою завести в кабінет нового директора. Однак колектив обурився і став на захист чинного. Відтак виник конфлікт з сутичкою. Працівникам вдалося видворити непроханих «гостей» ще до приїзду поліції. Подальша доля «Елеганту», додав Коновченко, вирішуватиметься в судах, а достовірність документів, якими керувалися невідомі, перевірятимуть компетентні органи.

Швейна фабрика у Чернігові була створена в 1920 році на базі артілі «Промголка». На сьогодні це приватне акціонерне товариство, яке працює у дві зміни. Колектив фабрики налічує 510 чол., 93% з них — жінки.

Підприємство спеціалізується на випуску чоловічого, жіночого та дитячого одягу. В останні роки працює переважно для іноземних споживачів, використовуючи давальницьку сировину. Продукцію відправляє в Польщу, Францію, Німеччину, Швецію та інші країни Європи.