Державний бюджет України на 2017 рік, який Верховна Рада ухвалила в ніч на 21 грудня, передбачає збільшення загальних видатків на охорону здоров'я на 26% – до 88,7 млрд грн, повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.
Згідно з даними відомства, які опублікувало агентство «Інтерфакс-Україна», видатки на централізовану закупівлю ліків буде збільшено на 2 млрд грн – до 5,9 млрд грн. Таким чином, у 2017 році планується вперше покрити 100-відсоткову потребу в ліках для онкохворих, пацієнтів із ВІЛ/СНІД, а також для пацієнтів із діабетом.
При цьому збільшення бюджетних видатків на закупівлю ліків дасть змогу залучити кошти Глобального фонду. Таким чином, загальний ресурс на закупівлю ліків із держбюджету становитиме близько 9 млрд грн.
Крім того, держбюджет-2017 передбачає 500 млн грн на реімбурсацію вартості ліків для пацієнтів, що страждають на серцево-судинні захворювання, діабет та астму.
Додаткові видатки в розмірі 817,7 млн грн передбачено на оплату медичних послуг, які надають клініки системи Національної академії медичних наук України (НАМНУ).
На фінансування дитячих і протитуберкульозних санаторіїв планується спрямувати 477,3 млн грн. На придбання медикаментів та обладнання для Інституту серця і Національного інституту раку МОЗ України планується спрямувати 60 млн грн. На створення центрів серцево-судинної хірургії планується спрямувати з держбюджету 150 млн грн.
Крім того, держбюджет-2017 передбачає збільшення зарплати працівників охорони здоров'я в середньому на 20%. Згідно з розрахунками МОЗ, зарплата дільничного терапевта вищої категорії становитиме від 4940 грн до 8475 грн з урахуванням надбавок, зарплата фельдшера вищої категорії - від 3960 грн до 4230 грн.