В Держкомтелерадіо назвали винних у затягуванні зі створенням суспільного мовника

15:50, 22 грудня 2015

Повноцінний початок мовлення Національної суспільної телерадіокомпанії (НСТУ) очікується в другому кварталі наступного року, повідомив голова Державного комітету телебачення і радіомовлення Олег Наливайко на брифінгу у вівторок, 22 грудня.

За його словами, до 31 грудня має бути передано передавальні акти у рамках приєднання обласних державних телерадіокомпаній до Національної телекомпанії України, а до 1 лютого 2016 року очікується фактичне припинення НТКУ та її остаточне перетворення в суспільну телерадіокомпанію.

Водночас невирішеним є питання з «Укртелефільмом», керівництво якого перешкоджає реорганізації. На думку Наливайка, причиною такої поведінки є наявність на території студії багатоповерхового будинку з «нерозподіленими квартирами», який керівництво «Укртелефільму» «чомусь вважає не державною, а своєю особистою власністю».

«Ми звернулися з цим питанням до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, вже відкрито дві кримінальні справи», – наголосив голова відомства, якого цитує «Інтерфакс-Україна».

Наливайко зазначив, що в першому кварталі фінансування всіх юросіб, що планують увійти до НСТУ, відбуватиметься у рамках старого законодавства і, згідно з бюджетом, загалом на 2016 рік передбачена сума у розмірі 647 млн грн.

«Фінансування по-новому (не менше ніж 0,2% видатків загального фонду Держбюджету за минулий рік) розпочнеться у квітні. Згідно із законом, це 1 млрд 100 млн грн (на цей рік)», – наголосив голова Держкомтелерадіо.

Водночас, на його думку, на повноцінне функціонування та розвиток суспільного мовника потрібен щорічний бюджет у розмірі 2,5 млрд грн.

Контроль над розподілом бюджету, як додав Наливайко, матиме наглядова рада (складається з 17 осіб), кошти розподілятиме правління НСТУ. Редакційну раду суспільного мовника буде сформовано на паритетних засадах, вона складатиметься з представників наглядової ради та представників від трудового колективу.

Нагадаємо, згідно з ухваленим законом «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» передбачається створення публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», 100% акцій якого належать державі.