В «Енергоатомі» оцінили проект експорту електроенергії з Хмельницької АЕС в Євросоюз у €55 млн

14:05, 26 травня 2016

Голова НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський повідомив, що Україна пропонує за 18 місяців реалізувати проект енергомосту з Польщею і Угорщиною вартістю €55 млн. Про це повідомив «Інтерфакс-Україна».

Передбачається приєднати 2-й енергоблок Хмельницької АЕС до Бурштинського енергоострова і по відновленій ЛЕП 750 кВт «Хмельницька АЕС – Жешув (Польща)» і існуючій «Хмельницька АЕС- Західноукраїнська-Альбертирша (Угорщина)» експортувати електроенергію.

«Від 6 до 9 тис. МВт у східноєвропейських колег дефіцит. Це хороша ніша, яку ми могли б зайняти. Спорудження «Росатомом» АЕС на 2,4 МВт в Білорусії може надовго перекрити її російською експансією. Тільки швидка реалізація цього проекту дозволить її зайняти», – сказав він.

Недашковський уточнив, що довгостроковий контракт на експорт електроенергії міг би служити заставою фінансування, яке готовий надати банк Barclays без суверенних гарантій, що дозволить покрити дві третини необхідних для реалізації проекту коштів. Однак, додав він, у законодавство потрібно внести умову гарантованого доступу до мереж.

Нагадаємо, віце-президент Polenergia Гжегож Станіславський заявив, що його компанія підтримує проект «Енергетичний міст», який передбачає запуск лінії електропередач 750 кВ від Хмельницької АЕС  до польського міста Жешув для відновлення експорту української електроенергії.