В «Енергоатомі» спростовують інформацію про причетність працівників компанії у протестах

13:33, 25 квітня 2015

У ДП НАЕК «Енергоатом» спростовують інформацію про нібито участь працівників компанії в акціях протесту. За словами заступника голови профспілки атомників Олексія Лича, подібні повідомлення є спробами дискредитувати компанію.

«Члени профспілкової організації ДП НАЕК «Енергоатом» не беруть участі й не мають наміру брати участь у будь-яких акціях протесту, інспірованих ззовні. Виключне право на виступи і заяви від імені трудового колективу НАЕК «Енергоатом» мають лише виборні профспілкові органи і їх керівники відповідно до наданих повноважень. Все інше - спекуляції», - заявив Лич, інформує прес-служба компанії в суботу.

У заяві наголошується, що за наявною в компанії інформацією, в суботу, 25 квітня, за вказівкою керівництва планується масштабна участь профспілки ДСП «ЧАЕ» в акціях протесту. За цією самою інформацією зазначена профспілка нібито має намір виступити від імені трудового колективу НАЕК «Енергоатом».

«Просимо спостерігачів і ЗМІ не вірити у такі твердження», - наголосив Лич, назвавши це спробами дискредитації компанії.

«Впродовж останніх місяців відбувається організований певними силами інформаційний тиск на ДП НАЕК «Енергоатом» із залученням як окремих народних депутатів, посадових осіб, представників силових органів, так і громадських та екологічних організацій. Мета - дискредитація іміджу та ділової репутації компанії - оператора АЕС України, зокрема і за кордоном. Вважаємо, що все це має замовний характер як ззовні, так і олігархічних структур всередині держави, які втрачають монопольне становище і вплив в енергетичному секторі економіки України», - йдеться у повідомленні.

У компанії вимагають від органів влади, що відповідають за національну і, зокрема, інформаційну безпеку країни, негайно і кардинально втрутитися в ситуацію, знайти і покарати безпосередніх виконавців і реальних замовників.

Як нагадує 112.ua, 21 квітня у Києві проходив Третій з'їзд шахтарів України, на якому було прийнято постанову з зверненням до президента України Петра Порошенка про відставку міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина.

Крім того, з'їзд шахтарів, в якому взяли участь близько 800 делегатів, зажадав скликати засідання РНБО, на якому мають бути розроблені заходи щодо урегулювання кризової ситуації у вугільній галузі.

22 квітня шахтарі заявили, що якщо їх пропозиції не будуть виконані, вони оголосять всеукраїнський страйк.

Народний депутат України Мустафа Найєм заявив, що страйк шахтарів і їх вимоги змінити міністра енергетики - це частина плану по захисту інтересів компаній Ріната Ахметова на енергоринку. Найєм заявив, що має детальний опис усіх заходів, які має намір реалізувати менеджмент компаній Ахметова у найближчі місяці. Документ називається «Фортеця». Він складається з чотирьох модулів, що описують стратегію щодо захисту інтересів ДТЕК.