Після парламентських виборів в Грузії, що проходили 1 листопада, опозиційні партії, які за попередніми підсумками проходять до нового парламенту, оголосили бойкот та відмовляються від мандатів на знак протесту проти фальсифікації виборів. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на «Эхо Кавказа».
Як повідомляється, один з лідерів найбільшої опозиційної партії «Єдиний національний рух - Сила в єдності» («ЄНР»)Ніка Мелія пояснив, що опозиція вимагає нових вільних виборів і тому відмовляється від мандатів. За попередніми даними ЦВК Грузії, «ЄНР» здобув 27,13% голосів виборців і посів друге місце на виборах.
Дрібніші опозиційні партії, зокрема, «Європейська Грузія», блок «Георгій Вашадзе - Стратегія Агмашенебелі», «Громадяни», «Лейбористська партія», «Лело для Грузії» і «Гірчі», теж заявили, що відмовляються від парламентських мандатів.
Входити у парламент відмовився і ультраправий «Альянс патріотів» - партія, яку нещодавно звинуватили в отриманні фінансування з РФ.
Правляча «Грузинська мрія - Демократична Грузія» отримала 48,36% голосів. Таким чином, усі партії, що подолали виборчий бар'єр, крім «Грузинської мрії», відмовились від входження у парламент.
Опозиція вже заявила про «тотальні фальсифікації» та розпочала акції протесту. Голова ЦВК Тамар Жванія назвала ці звинувачення абсурдними.
За регламентом 150-місний парламент стає повноважним лише після того, як для присяги зберуться мінімум дві третини його складу, тобто 100 депутатів. Загалом у виборах, що відбулися напередодні, 31 жовтня, брали участь 48 політичних сил та 2 блоки. Виборці обирали до парламенту 150 депутатів: 120 за пропорційною та 30 - за мажоритарною системою.
Наразі, за попередніми даними, «Грузинська мрія» виграє у всіх 15 мажоритарних округах, де вибори завершилися у першому турі, а на додачу – має лідерство у 14 із 15 округів, де пройде другий тур.