Парламент Італії проголосує за законопроект, який врегулює питання про те, що робити із продуктами харчування, які не були продані у супермаркетах або ресторанах. Марнування їжі є вагомою проблемою для економіки Італії, яка щорічно втрачала від цього 12 млн євро, інформує Gazeta Wyborcza.
Політики вважають, що не треба карати за марнування продуктів, як це є, наприклад, у Франції. Натомість італійці вирішили заохочувати підприємців віддавати їжу тим, хто її потребує. Досі власники магазинів, ресторанів або виробники їжі повинні були заздалегідь декларувати, куди вони віддають залишки продуктів. Як пише видання, це був бюрократичний жах. Тепер фірми змушені будуть лише раз в місяць подати декларацію про те, куди вони віддають їжу. Законопроект передбачає також пільги для підприємців, які віддають їжу – що більше віддадуть, то менше заплатять за вивіз сміття. Окрім того, документ передбачає також, що можна буде віддавати навіть ту їжу, термін придатності якої вже минув.
«Хочемо зробити так, щоб підприємці охочіше віддавали їжу бідним, аніж викидали її», - каже міністр сільського господарства Мауріціо Мартіна у розмові із журналістом газети «La Reppublica».
Завдяки цьому документові в Італії хочуть заощадити понад мільярд тонн продуктів наступного року. У країні планують також запустити соціальну кампанію, яка заохочуватиме клієнтів ресторанів забирати додому їжу, яку вони не з’їли у закладі.
Експерти вважають, що подібні правила найближчим часом можуть з’явитись у всіх країнах Євросоюзу.