До Івано-Франківської церкви Святої Покрови привезли чудотворну ікону Розп’яття Христового з Глинян, що на Львівщині. Щодня до неї приходять понад півтисячі прикарпатців. За повідомленням пароха глинянського храму отця Майкута, вік ікони перевищує 350 років.
«Історія ікони починається давно,— розповів отець Майкут. — Кажуть, що він був подарований глинянській церкві Богданом Хмельницьким. Зокрема 1648 року, готуючись до штурму Львова, український гетьман відпочив на подвір’ї храму».
Водночас, повідомляє кореспондент ZAXID.NET , науковці датують ікону 18 століттям. За спогадами мешканців Глинян, найбільші дива, пов’язані з іконою, почалися 1936 року, коли вона почала відновлюватись та випромінювати дивне світло. Відомості про відновлений образ були передані до Риму. Тоді Папа Римський Пій ХІ надав глинянському храму дозвіл проводити відпусти кілька разів на рік. Протягом 1936-1939 років зафіксовано близько трьох тисяч оздоровлень.
За радянської влади у церкві діяв музей килимарства, але протягом 30 років люди приходили сюди молитися. Сьогодні до Глянин приїжджають сотні тисяч людей , аби через віру й молитви оздоровлюються.
До Івано-Франківська чудотворну ікону привезли за сприянням єпископа Володимира (Війтишина) та глинянського пароха Дмитра Майкута. У церкві Покрови вона перебуватиме кілька днів, щоб кожен франківець міг помолитися біля чудотворної ікони.