За підсумками 9 місяців 2009р. у хімічній та нафтохімічній промисловості Івано-Франківська зросло виробництво шампунів, засобів миючих та для чищення, мила і препаратів поверхнево-активних органічних для використання в якості мила – у 3–4 рази, препаратів лікарських – на 63% при скороченні випуску блоків віконних і дверних з пластмаси – на 15%.
Як повідомили ZAXID.NET в головному управлінні статистики в Івано-Франківській області, у переробній промисловості області порівняно з відповідним періодом 2008р. підприємствами з виробництва харчових продуктів та напоїв забезпечено зростання випуску хлібобулочних виробів, круп, масла вершкового, сиру свіжого неферментованого та сиру кисломолочного, майонезу – на 2–67%, маргарину і продуктів аналогічних – в 2,5 разу.
Водночас спостерігалось зниження виробництва м’яса та більшості видів м’ясних та ковбасних виробів, молока, продуктів кисломолочних, напоїв безалкогольних, виробів макаронних, кондитерських, борошна, кормів готових для сільськогосподарських тварин та свійської птиці.
Підприємства міста займають значну частку у загальнообласному випуску окремих видів харчових продуктів, зокрема, 67% – хлібобулочних виробів, 49% – ковбасних виробів, 44% – масла вершкового, 42% – риби копченої.
Підприємствами з оброблення деревини та виробництва виробів з деревини, крім меблів, скорочено на 10–58% виробництво основних видів продукції: шпону струганого, паркету дерев’яного щитового, виробів дерев’яних будівельних та столярних, вікон, дверей дерев’яних. Разом з тим, на третину зріс випуск деревини, уздовж розпиляної чи розколотої.
Скорочено випуск основних видів продукції целюлозно-паперового виробництва: товарів шкільних та канцелярських з паперу та картону, конвертів та листівок з паперу та картону, коробок з паперу та картону для зберігання паперового канцелярського приладдя – на 16–33%.
Порівняно з січнем-вереснем 2008р. суттєво скорочено (на 30–84%) випуск блоків та цегли з цементу, штучного каменю чи бетону для будівництва, стінових будівельних матеріалів, сумішей бетонних готових для використання, елементів конструкцій збірних для житлового чи цивільного будівництва з цементу, бетону чи штучного каменю.
Триває скорочення випуску більшості видів продукції машинобудування, зокрема, розпушувачів та культиваторів, трансформаторів електричних, тракторів для сільського та лісового господарства, газомірів, приладів для вимірювання фізичних та хімічних величин, верстатів для оброблення дерева, машин пральних ємністю 10 кг і менше сухої білизни автоматичних, приладів та апаратури для автоматичного регулювання та керування – на 25–78%.
Протягом січня-вересня цього року у виробництві використано давальницької сировини на 73,2 млн грн, що складає 36% вартості всієї давальницької сировини, переробленої промисловими підприємствами області.