Адміністративний суд Івано-Франківської області 21 листопада вирішив зупинити розгляд справи за позовом обласного прокурора до обласної ради про скасування її ухвали не визнавати на Прикарпатті закон «Про засади державної мовної політики».
Справу в адміністративному суді області за позовом обласного прокурора зупинили до вирішення по суті аналогічної справи в міському суді, пише Радіо Свобода.
Схожа справа вже розглядається в Івано-Франківському міському суді за позовом керівника Російської общини Олександра Волкова. Прикарпатські депутати доводили, що одночасно у двох судах не можуть проходити однакові процеси.
За словами депутата обласної ради Юрія Романюка, вони і надалі вважають мовний закон антиконституційним. «Це політичне замовлення режиму Януковича і Партії регіонів, яке виконуватимуть до останнього, – заявив він, – а наше завдання – відстоювати національні інтереси, інтереси української державності».
Сесія Івано-Франківської обласної ради ухвалила 23 серпня, що закон «Про засади державної мовної політики» не має виконуватися на території області як «антиконституційний» і «антиукраїнський», «спрямований на підривання національних основ української держави», а «єдиною мовою офіційної діяльності в області підприємств, установ та організацій всіх форм власності, мовою діловодства є державна українська мова».
Як інформував ZAXID.NET, Верховна Рада України ухвалила ініційований Партією регіонів законопроект "Про засади державної мовної політики" 3 липня. 8 серпня президент України Віктор Янукович підписав його, закон набув чинності закон 10 серпня. Він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.
16 серпня депутати Тернопільської облради майже одноголосно прийняли рішення визнати закон "Про засади державної мовної політики" таким, що не має на території Тернопільщини жодних правових наслідків, тобто нечинним. 22 серпня аналогічне рішення прийняли депутати Івано-Франківської облради. На цей закон виніс протест виконувач обов’язків прокурора області. А 9 жовтня депутати Львівської обласної ради визнали нечинним Закон "Про засади державної мовної політики" на території Львівщини.