В івано-франківському видавництві "Місто НВ" за підтримки облдержадміністрації накладом тисячу примірників вийшла книга Петра Савчина "Біль моєї душі". 19 березня в Івано-Франківському художньому музеї відкривається виставка робіт П.Савчина, на якій відбудеться і презентація книги "Біль моєї душі". Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Івано-Франківської ОДА.
Петро Савчин став самобутнім художником, який писав картини з життя. Він був "типовим галицьким хлопцем" і представником свого покоління. Про життя майстра можна коротко сказати так: протистояння польській санаційній політиці, неприйняття реалій першої радянської окупації, участь у загоні самооборони після вибуху Другої світової війни, активна боротьба з гестапівцями, підпільна робота у сотні Гонти-Гамалії, призов до червоної армії, поранення, демобілізація, повернення в УПА, арешт, табори. Більшість цих фактів біографії художника є своєрідною квінтесенцією життєпису цілого покоління.
П. Савчин як художник відбувся у сімдесят п’ять років. Тридцять дві картини написав за останні чотири роки свого життя. "Мої роботи - це біль моєї душі", - говорив майстер. Усі ці картини він ще за життя передав місцевому історико-краєзнавчому музеєві у Калуші.
Петро Савчин народився 29 березня 1923 року на Львівщині. Літо 1941 - участь у місцевому загоні самооборони. 1942-1944 - підпільна робота в сотні Гонти-Гамалії.
Осінь 1944 - березень 1945 - служба в червоній армії, поранення. Підпільна боротьба в УПА. 1947 рік - арешт і мордовські табори до 1956 року.
1992 рік - реабілітований прокуратурою Львівської області.
1998-2002 - створення колекції з 32-х робіт під умовною назвою "Біль моєї душі". У серпні 2003 року майстер помер.
Лауреат обласної премії імені Ярослава Лукавецького в галузі образотворчого мистецтва і архітектури. Найвідоміші його картини: "Сон перед смертю Сталіна. 1953", "Панахида "по-таежному", "Вибори в 1946", "На лісоповалі", "Концтабір для "чотириногих буржуїв", "Українське село в тайзі. 1933", "Кінгірське повстання", "Бориславське гетто", "Буде враг проклятий батьками орати, а матерями волочити" та інші.