В Конституційній комісії працюватимуть 13 іноземців і 59 українців

15:46, 31 березня 2015

Підписаний у вівторокпрезидентом України Петром Порошенком указ про персональний склад Конституційної комісії з’явився на сайті президента.

Згідно з текстом указу, Конституційна комісія складається з 72 осіб, у тому числі 13 експертів міжнародних організацій.

Як інформував ZAXID.NET, Порошенко повідомив про те, що підписав указ про персональний склад Конституційної комісії, під час перебування в Чернігові. Президент зазначив, що зміни до Конституції повинні посилити роль територіальних громад на місцях, а також вирішити питання зняття депутатської недоторканності і недоторканності суддів.

«Я впевнений у тому, що після виборів до місцевих рад, після проведення децентралізації, ми істотно підвищимо і ефективність, і відповідальність територіальних громад», – сказав Порошенко.

Комісію очолює голова Верховної Ради Володимир Гройсман (за згодою). Доскладу комісії входять, зокрема, три президенти України – Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко (за згодою).

У складі комісії – лідер фракції «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко і лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко (обоє - за згодою), голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, голова Верховного суду України Ярослав Романюк і голова Ради суддів України Валентина Симоненко, суддя Верховного суду Олександр Волков (усі судді – за згодою).

Крім того, за згодою в комісію включені професор кафедри галузевих правових наук Національного університету «Києво-Могилянська академія», кандидат юридичних наук, професор, заступник голови Конституційної комісії Віктор Мусіяка; засновник Української правової фундаторки, член-кореспондент Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор Сергій Головатий, президент Інституту виборчого права, доцент кафедри загальнотеоретичних і державно-правових наук Національного університету «Києво-Могилянська академія» Юрій Ключковський і лідер меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров та міністр юстиції України Павло Петренко.

До комісії також увійшли народні депутати, ректори і викладачі провідних ВНЗ та ін.

Також в указі підтримано пропозицію міжнародних організацій щодо залучення до участі в роботі Конституційної комісії 13 їхніх консультантів і спостерігачів.

Так, у випадку їхньої згоди, до Конституційної комісії увійдуть голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Армен Арутюнян, керівник дорадчого відділу адміністрування юстиції Консультативного місії Євросоюзу з реформування сектора цивільної безпеки України (КМЄС в Україні) Роберт Боер і представник проекту Євросоюзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Віргіліус Валанчюс.

Також до Комісії можуть увійти радник з правових питань директора Офісу верховного комісара ОБСЄ у справах нацменшин Ірина Власюк і національний радник з юридичних питань, керівник відділу верховенства права координатора проектів ОБСЄ в Україні Олександр Водяников.

Окрім цього до складу можуть увійти радник з конституційних питань Конгресу місцевої і регіональної влади Ради Європи Алан Делькамп і голова директорату з прав людини РЄ, спеціальний радник генсека РЄ щодо України Крістос Джакомопулос.

До Комісії також, за згодою, можуть увійти члени Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанська комісія) Ганна Сухолуцька і керівник політвідділу Представництва Європейського союзу в Україні Ганнес Шрайбер і низка представників інших організацій.

Як повідомляв ZAXID.NET, 3 березня президент України Петро Порошенко підписав указ про створення Конституційної комісії як спеціального допоміжного органу при главі держави. Він висунув кандидатуру голови Верховної Ради Володимира Гройсмана на посаду керівника цього органу, а також запропонував депутатським фракціям (депутатським групам) у Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Верховному Суду України, вищим спеціалізованим судам, Раді суддів України, асоціаціям органів місцевого самоврядування, Національної академії наук України, Національної академії правових наук України, юридичним вищим навчальним закладам і науковим установам, правовим суспільним об'єднанням, відповідним міжнародним організаціям представити до 12 березня пропозиції щодо кандидатур до складу Конституційної комісії.