В Криму 61-річного українця відправили у в'язницю на 12 років

Костянтина Ширінга звинуватили у «здійсненні шпигунської діяльності за завданням української спецслужби»

13:09, 15 жовтня 2021

Так званий Верховний суд Криму засудив 61-річного українця Костянтина Ширінга за звинуваченням у шпигунстві до 12 років позбавлення волі. Покарання він має відбувати в колонії суворого режиму. Про це після судового засідання повідомив його адвокат Дмитро Дінзе, пише «Кримська правозахисна група».

За його словами, раніше прокурор просив 14 років позбавлення волі, а захист – виправдати українця. Сам Ширінг теж просив його виправдати, сказавши, що «його обмовили й звалили на нього всю провину». За інформацією Дмитра Дінзе, вони мають намір подавати апеляційні скарги на цей вирок.

Як пишуть правозахисники, 15 квітня 2020 року у ФСБ РФ заявили про затримання в анексованому Криму учасників «української розвідувально-диверсійної групи». До групи нібито входила «російська військовослужбовиця, підозрювана у видачі державної таємниці» Тетяна Кузьменко.

А також у складі начебто був громадянин України Костянтин Ширінг, якого запідозрили у «здійсненні шпигунської діяльності за завданням української спецслужби».

За версією ФСБ, Кузьменко, яка служила в частині прапорщицею, нібито передавала Костянтину Ширінгу дані про чисельність особового складу полку, ракетне та інше озброєння, місця його дислокації тощо. А він свою чергою, за даними «слідства», цю інформацію нібито передавав Міністерству оборони.

Відтак 7 червня 2021 року Південний окружний військовий суд Росії призначив Тетяні Кузьменко 8 років позбавлення волі. Але їй дали відтермінування на два роки, поки її дитина не досягне 14-річного віку.

Костянтин Ширінг страждає на серцево-судинні захворювання, вказують правозахисники. Він кілька разів звертався із заявою про медичну допомогу до адміністрації Сімферопольського СІЗО, але допомогу йому, за словами українця, не надавали. Після цього адміністрація СІЗО кілька разів переводила його з камери в камеру, й умови утримання в кожної були гірші, ніж у попередній.