Тільки у Львові на підприємствах легкої промисловості відкритими є близько тисячі вакансій. Зокрема, масово шукають швачок, технологів та спеціалістів зі швейного обладнання. Саме через таку непросту ситуацію у місті стартувала соціальна кампанія з підтримки галузі легкої промисловості.
Львів’янка Наталя вже місяць працює кравчинею. В цехах на вулиці Богдана Хмельницького шиє вишиванки. Каже, до цього працювала і в торгівлі, а ще їздила на заробітки до Польщі. Також шила і непогано заробляла. Але після декретної відпустки вирішила таки бути ближче до дому.
«Вдома найкраще. На чужині тяжко. Як працюєш день в день, то можна заробити десь 8-12 тисяч гривень», ‒ каже швачка Наталія Волянська.
Та керівник цього підприємства нарікає: робота є, а людей бракує. В середньому на місяць звільняється щонайменше одна швачка.
«На зараз я готова прийняти 5 людей. Ми постійно розглядаємо питання підняття зарплат. Бо працівник повинен отримувати достойну зарплатню, щоб утримувати свої сім'ї», ‒ певна приватна підприємиця Валентина Дутка.
Львівщина на сьогодні на першому місці в Україні за обсягами виробництва та реалізацією продукції легкої промисловості. Відкривають нові фабрики, підприємці створюють власні справи, ательє, виробництва та мануфактури. Втім, близько тисячі вакансій залишаються вільними.
«Є тенденція до того, що закордонні інвестори відкривають фабрики у Львові, в Західній Україні і платять за це невеликі кошти. Хочуть скористатись тим, що робоча сила не є дорогою. Це не наш шлях. Можливо, це певний період буде працювати, але через два три-роки не буде такого. Україна хоче мати достойні зарплати і достойно жити», ‒ певен голова наглядової ради Західноукраїнського кластеру індустрії моди Юрій Самець.
У Львові стартує соціальна кампанія із назвою «Місто потребує працівників легкої промисловості».
«Якби люди більше знали, які є можливості у Львові, скільки реально платять, як можна працювати, які умови праці і що є достатня кількість підприємств, які забезпечать тобі хороші умови праці, хороший соцпакет і зарплату, можливо, так би не їхали і залишались тут. І це є наша мета», ‒ говорить радник міського голови Львова Вікторія Довжик.
У місті зараз також активно розвивають такі приватні ініціативи як перепідготовка працівників. Набір без вікових обмежень, з вищою освітою та без. Західноукраїнський кластер індустрії моди готує для себе кадри.
«В нас пройшов перший набір, зараз 1 жовтня стартує другий. Це для дорослих людей. І щомісяця запускати набір для поповнення наших виробництв», ‒ розповіла у коментарі журналістам співвласниця Львівської інноваційної школи кравецького мистецтва Олена Гусєва.
Саме економістів було найбільше, з тих, хто вирішив перекваліфікуватись на кравців за 2,5 місяці під час першого набору інноваційної школи кравецького мистецтва.