У липні понад 3,5 тисячі українських родин скористалися урядовою програмою з енергоефективності та придбали «негазові» котли на суму 62 млн гривень. Це у 4 рази більше, ніж у минулому місяці, інформує в середу, 3 серпня, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження.
Найбільш активно переходять на альтернативне опалення мешканці Львівської області, які вже встановили 2 544 «негазових» котли. Цьому сприяє ще й додаткова підтримка місцевої влади, а саме – відшкодування з обласного бюджету 20% річних за «теплими» кредитами на такі котли.
Як підрахували у Держенергоефективності, загалом можливістю стати незалежними від газу, встановити, зокрема, твердопаливний котел, та отримати 20% відшкодування з держбюджету скористалося вже понад 19 тисяч родин.
«Котли на твердому паливі мають низку переваг у порівнянні з газовими. Зокрема, це відсутність складних дозвільних процедур на їхню установку і низька ціна на альтернативне паливо. Крім того, споживач вільний самостійно обирати необхідний йому вид палива. Крім того, за середньостатистичною інформацією, встановивши твердопаливний котел, родина зможе заощадити близько 17 тис. грн протягом опалювального сезону. Наприклад, витрати домогосподарства на опалення будинку 100 кв. метрів в опалювальний період, за новими цінами на газ, складуть близько 29 тис. грн, а витрати на опалення дровами – близько 12 тис. грн», – підрахували у відомстві.