У Свірзькому замку відбулась прем'єра унікальної опери Дмитра Бортнянського «Алкід»

Це перша повноцінна режисерська постановка партитури, яку впродовж 200 років вважали втраченою

15 липня

У суботу, 14 липня, в межах LvivMozArt у Свірзькому замку на Львівщині відбулась прем’єра унікальної опери Дмитра Бортнянського «Алкід».

Вперше ця опера була виконана у 1778 році в найбільшому театрі Венеції – San Benedetto. В Києві вона вперше прозвучала у 1784 році. Але згодом, упродовж двох століть партитуру вважали втраченою.

Віднайшли її лише у 1980-х роках в одному з лондонських архівів. Прем’єра, яку побачили глядачі LvivMozArt у Свіржі, – це перша повноцінна режисерська постановка унікальної опери з часу, коли її віднайшли.

Усі фото з Facebook-сторінки LvivMozArt

В основі партитури «Алкід» алегорія філософа V ст. до н. е. Продика. У ній розповідається про давньогрецького героя Алкіда (Геракла), який зустрів на роздоріжжі двох жінок: одна з них уособлювала Гріховність, інша — Доброчесність. Уособленням двох протилежних героїнь у творі стали Едоніда і Аретея. Едоніда малює перед Алкідом світ насолод і радощів, тоді як Аретея не приховує, що на праведному шляху героя чекають небезпеки і випробування, що вимагають чималої мужності. Незважаючи на спокуси Гріховності, він обрав Чесність.

Диригує оперу співзасновниця та директорка LvivMozArt Оксана Линів, яка зазначила ZAXID.NET, що готувалась до цієї прем’єри впродовж 20 років.

Оперу можна буде послухати 15, 19, 20 липня о 20:00.

Організатори передбачили трансфер з центру міста до замку. Автобуси вирушать від вул. Винниченка, 32 о 19:00 та повертатимуться назад о 23:30.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Лаяти Падеревського
Головні новини Львова за 21 листопада
На семи львівських вулицях облаштують смуги для руху громадського транспорту
«Авто Євро Сила» припинила масштабне блокування доріг по всій Україні
П'ять років Євромайдану
Аваков оголосив про примусове розблокування доріг, які перекрили «євробляхери»
Кокаїн, діаманти та малайзійська тюрма
Уряд звільнив керівницю Держлікслужби за протизаконну заборону вакцин
Масштабна пожежа у Львівській обласній клінічній лікарні
Wizz Air оголосила про відновлення роботи своєї української «дочки»