В Москві силовики побили аспіранта за прапор України в річницю окупації Криму

11:02, 21 березня 2017

У Москві співробітники ФСБ допитали і побили аспіранта історичного факультету Московського державного університету, який 18 березня під час фестивалю на честь Криму розмахував з вікна своєї кімнати в гуртожитку саморобним прапором України, повідомила «Медиазона» з посиланням на друга постраждалого, який побажав зберегти анонімність.

Минулої суботи аспірант істфаку зробив прапор України з двох шматків тканини і почав розмахувати ним з вікна своєї кімнати під час фестивалю на честь окупації Криму. Акцію він проводив в знак протесту проти витрати бюджетних коштів на фестиваль в той час, як у МДУ немає грошей на ремонт гуртожитків. За словами самого аспіранта, його акція не мала політичного характеру: він хотів привернути увагу до проблем гуртожитку МГУ на кшталт щурів, тарганів і клопів.

Через деякий час аспірант вирішив продовжити акцію на сходовій клітці: на його думку, там з боку фестивалю буде краще видно його прапор. На сходовій клітці його з прапором зупинив співробітник служби безпеки гуртожитків, згодом підійшли силовики, які називали себе співробітниками ФСБ. Із застосуванням сили аспіранта довели до його кімнати, де почали оглядати його речі. Забравши фотоапарат, телефон і ноутбук, його привели до відділу внутрішніх справ.

«Поліцейський пішов, а ФСБшники почали допит з пристрастю – хто такий, на кого працюєш, хто тобі заплатив. Змусили включити ноутбук, рилися в телефоні і фотоапараті. Особливо його не били, в голову тільки розкритою долонею, в корпус кілька разів тикали загостреною шваброю, від якої залишилися порізи і садна», – розповів друг аспіранта.

У ноутбуці і фотоапараті нічого не знайшли. Після двох годин допиту аспіранта змусили під диктовку написати розписку про те, що він «згоден працювати інформатором під егідою ФСБ під псевдонімом “аспірант”». Віддавши йому техніку, ФСБшники пішли. Тоді до аспіранта підійшли поліцейські, які змусили його написати в протоколі, що він розмахував прапором і нецензурно висловлювався. Копію протоколу йому не дали: вручивши квитанцію про штраф за дрібне хуліганство, аспіранта випровадили з відділку.

20 березня чоловік зафіксував побої в травмпункті, 21 березня він звернувся за допомогою до правозахисної організації «Комітет із запобігання тортурам».