В МЗС пояснили, чому Медведчук потрібен на переговорах з врегулювання кризи на Донбасі

16:48, 26 червня 2014

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель зацікавлена в наданні лідеру проросійського руху «Український вибір» Вікторові Медведчуку офіційного статусу на переговорах щодо врегулювання ситуації на сході України, оскільки Європа виступає за виключно дипломатичне вирішення конфлікту.

Про це у четвер, 26 червня, на прес-конференції заявила перший заступник міністра закордонних справ Наталія Галібаренко, коментуючи відповідну пропозицію канцлера, передає УНІАН.

«Наша позиція в тому, щоб дати миру шанс, щоб у нас було моральне право апелювати до країн ЄС і сказати, що ми зробили все для діалогу. Ми зробили мирний план, ми його з усіма погодили, ми чесно виконували всі положення цього плану. Росія не реагує, порушує, не робить зі свого боку нічого. Тому у нас буде моральне право потім апелювати до європейської спільноти, до Сполучених Штатів. Це один момент», — наголосила Галібаренко.

«Звичайно, я розумію логіку Ангели Меркель. ЄС дуже зацікавлений, щоб питання нашого конфлікту перейшло в дипломатичне русло і там залишалося, щоб не було військових дій. І якщо пан Медведчук може стати гарним переговорником, то вона, звичайно, буде відстоювати його кандидатуру. А що стосується нас, то нашу сторону зараз представляє Леонід Кучма», — наголосила вона.

Як повідомляв ZAXID.NET, у Донецьку 23 червня пройшли переговори щодо реалізації мирного плану президента України з врегулювання конфлікту на сході України. У зустрічі в будівлі облдержадміністрації взяли участь екс-президент Кучма, двоє представників ОБСЄ, у тому числі спеціальний представник чинного голови ОБСЄ Тальявіні, а також посол РФ Зурабов, голова «Українського вибору» Медведчук, народний депутат Нестор Шуфрич, один з лідерів терористичної організації «ДНР» Олександр Бородай, лідер проросійського руху «Юго-Восток» Олег Царьов.

Перше засідання Тристоронньої контактної групи відбулося 8 червня у Києві. Тоді Україну представляв посол у Німеччині Павло Клімкін, який нещодавно став міністром закордонних справ.

Того ж дня у прес-службі ОБСЄ заявили, що Медведчук на переговорах у Донецьку з врегулювання конфлікту на сході України представляв самопроголошені «Донецьку народну республіку» (ДНР) і «Луганську народну республіку» (ЛНР), однак політик цю інформацію заперечив.

25 червня під час телефонної розмови з президентом України Петром Порошенко, президентом Франції Франсуа Олландом і президентом РФ Володимиром Путіним Меркель запропонувала, щоб функції посередника для забезпечення роботи Тристоронньої контактної групи у складі Кучми, Тальявіні, Зурабова виконував Медведчук. Президент України та інші учасники розмови погодилися з пропозицією Меркель.