У Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) заявили про передчасність перехресного допиту міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавичуса і народного депутата, першого заступника голови фракції «Блоку Петра Порошенка» Ігоря Кононенка.
Як розповіла журналістам в середу прес-секретар НАБУ Світлана Оліфіра, Абромавичус був викликаний першим на допит, оскільки є заявником. Після цього детектив буде приймати рішення щодо доцільності допиту Кононенка.
Коментуючи прохання Кононенка про перехресний допит з Абромавичусом, вона сказала: «Відповідно до закону, порядок слідчих дій і формат визначається виключно детективом. Кримінальний процесуальний кодекс передбачає можливість перехресного допиту тільки в тому випадку, коли попередньо були допитані ці дві особи і їхні свідчення відрізняються».
Тобто, за словами прес-секретаря НАБУ, говорити про проведення перехресного допиту передчасно, оскільки не було ще попереднього допиту І. Кононенко.
Що стосується можливості проведення експертизи на поліграфі, то Оліфіра зазначила, що про це також рано ще говорити і рішення з цієї процесуальної дії приймає теж детектив.
«Згідно з умовами проведення експертизи на поліграфі, вона проводиться тільки в тому випадку, коли є сумніви в тих чи інших свідченнях», – сказала вона і додала, що під час такої перевірки не задаються розгорнуті питання, а тільки питання, на які передбачаються стверджувальні чи негативні відповіді.
Нагадаємо, нардеп Ігор Кононенко звернувся 9 лютого до НАБУ з проханням організувати йому очну ставку з Абромавичусом.
Як повідомляв ZAXID.NET, міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус після 14 місяців роботи заявив про рішення подати у відставку через відсутність підтримки й активної протидії реформам, які провадить його команда.
«Сьогодні я прийняв рішення подати у відставку з посади міністра. Причина – різка активізація блокування системних і важливих реформ у нашій країні», – сказав він на прес-конференції в Києві в середу.
«Це вже не просто відсутність підтримки або політичної волі. Це активні дії, спрямовані на те, щоб паралізувати нашу реформаторську роботу: від несподіваного зняття охорони міністра та його сім’ї до нав’язування під великим тиском сумнівних осіб у мою команду й на ключові посади в держпідприємствах», – додав Абромавичус.
Міністр зазначив, що його рішення – не емоційне, воно зумовлене тим, що за наявної системи він і зібрана ним команда не можуть бути ефективними, оскільки на неї дуже сильно тиснуть.
Основною протидією останнім часом Абромавичус назвав одного з лідерів фракції «Блок Петра Порошенка» Ігоря Кононенка.
За заявами міністра Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) порушило справу.
Після заяви Абромавичуса у відставку подали четверо його заступників – Юлія Клименко, Максим Нефьодов, Наталія Микольська і Юлія Ковалів.
У свою чергу президент України Петро Порошенко попросив Абромавичуса залишитися на посаді.
Увечері 4 лютого кілька міністрів, котрі подали раніше заяви про відставку, відкликали їх. Натомість Абромавичус заявив, що свою заяву не відкликатиме.
Перший допит Абромавичуса в НАБУ відбувся у понеділок, 8 лютого. 10 лютого міністр передав НАБУ додаткові матеріали, що стосуються його заяв.