В Нацбанку розповіли, коли скасують валютні обмеження

10:44, 20 жовтня 2014

Національний банк України (НБУ) зможе скасувати валютні обмеження після зниження спекулятивного попиту на іноземну валюту. Про це йшлося під час зустрічі першого заступника голови НБУ Олександра Писарука з членами Європейської бізнес асоціації.

Про це повідомляється на сторінці Нацбанку у соцмережі Facebook.

Як запевнив перший заступник голови НБУ Олександр Писарук, зниження спекулятивного попиту на валюту зробить можливим зняття Нацбанком частини адміністративних обмежень в найближчому майбутньому.

Писарук додав, що Нацбанк закликає з розумінням ставитися до тимчасових обмежень, оскільки їх запровадження зумовлено насамперед бажанням ліквідувати схеми виводу капіталу за кордон.

«На жаль, не існує адміністративних обмежень без незручностей. Прошу вашого терпіння», – звернувся до бізнес спільноти Олександр Писарук.

За його словами, скорочення економіки, падіння валютних надходжень та поява негативних очікувань у суспільстві змушує Нацбанк вдаватися до поєднання адміністративних та ринкових заходів.

Писарук навів приклади того, що такий комбінований підхід до валютного регулювання дозволив досягти певних позитивних результатів. Зокрема валютний ринок почав функціонувати у більш збалансованому стані, ніж кілька тижнів тому. Обсяги заявок на купівлю валюти поступово зменшуються. І навіть чорний ринок валюти демонструє зменшення спредів.

«Маємо надію, що упродовж кількох тижнів ми зможемо задовольнити відкладений валютний попит, а спільна робота із силовими органами дозволить якщо не ліквідувати чорний ринок валюти, то суттєво зменшити його обсяг», – сказав Олександр Писарук.

Він запевнив, що оздоровлення банківської системи залишатиметься об’єктом пильної уваги з боку НБУ. Зокрема, буде продовжено виведення з ринку неплатоспроможних банків та банків, які займаються нелегальними операціями.

Водночас регулятор запевнив, що системні банки країни без підтримки не залишаться. Національний банк надаватиме у разі необхідності кредити рефінансування.