В НБУ відзначили сповільнення інфляції у квітні

18:39, 11 травня 2017

Споживча інфляція у квітні 2017 року становила 12,2%. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Національного банку України.

«У квітні 2017 року споживча інфляція уповільнилась і становила 12,2% (15,1% у березні). У місячному вимірі зростання індексу споживчих цін становило 0,9%», - йдеться в повідомленні.

У Нацбанку зазначили, що стрімке уповільнення річної інфляції у квітні було очікуваним і відбулося насамперед через вичерпання впливу низки адміністративних факторів. Зокрема, у квітні 2016 року відбулося суттєве зростання тарифів на природний газ, що вплинуло на базу порівняння поточного року. Фактична інфляція в річному вимірі виявилася дещо нижчою за траєкторію прогнозу НБУ, опублікованого в Інфляційному звіті (квітень 2017), що передбачає уповільнення зростання Індексу споживчих цін до 9,1% на кінець 2017 року. Це насамперед пояснюється слабшим, ніж очікувалося, тиском фундаментальних факторів.

Також повідомляється, що базова інфляція залишилась незмінною - 6,3% (у місячному вимірі становила 0,6%), тоді як очікувалося її незначне прискорення через подальше відображення в цінах збільшення витрат, у тому числі на оплату праці, та дію вторинних ефектів від підвищення цін на сирі продукти, зокрема м'ясо.

Завдяки подальшому посиленню гривні та покращенню інфляційних очікувань, у квітні зростання цін на одяг та взуття виявилось нижчим, ніж очікувалося. Зростання цін на сирі продовольчі товари прискорилося до 10,0% у квітні (за місяць ціни зросли на 2,0%). Таке прискорення було очікуваним та відбулося, зокрема, через низьку базу порівняння (минулого року ціни на сирі продукти харчування знижувалися внаслідок торговельних та транзитних обмежень з боку РФ не лише для українських, а й для турецьких товарів).

Зростання цін та тарифів, що регулюються адміністративно, уповільнилося до 25,7% (за місяць це значення становило 1,2%). Таке уповільнення відбулося насамперед у результаті вичерпання впливу на річні показники інфляції суттєвого підвищення тарифів на природний газ у квітні минулого року, що вплинуло на базу порівняння у квітні 2017 року. Крім того, попри чергове підвищення акцизів з 1 квітня на окремі види алкогольних напоїв, ціни на цю продукцію дещо уповільнили зростання.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на засіданні Ради регіонального розвитку у березні президент України Петро Порошенко спрогнозував зниження рівня інфляції і ріст ВВП у 2017 році.