В обсерваторії львівського університету влаштують спостереження за зорепадом Персеїди

15:28, 12 серпня 2016

Уночі з 13 на 14 серпня львів'ян запрошують в астрономічну обсерваторію ЛНУ ім. І. Франка безкоштовно подивитися на зорепад Персеїди. Організовують акцію ГО «AP-Vernadsky», Львівське астрономічне товариство та астрономічна обсерваторія львівського університету. Про це ZAXID.NET повідомив куратор акції Євген Ткач.

«Спостереження відбуватиметься в форматі «open air». Відвідувачам треба взяти з собою тільки каремат та чай, – розповів  Євген Ткач. – За зорепадом споглядатиме і професійний астрофізик Андрій Білінський. Він проведе екскурсію зоряним небом і покаже відвідувачам, куди саме варто дивитися, щоб побачити зорепад. Також він покаже сузір'я Персея, Великої Ведмедиці і Кассіопеї».

Подивитися на зорепад можна буде уночі з 13 на 14 серпня (із 23:00 до 04:00) на території обсерваторії ЛНУ ім. Івана Франка, що розташована на вул. Новій, 7 у Брюховичах. Подія безкоштовна, але для участі у ній потрібно зареєструватися. Для учасників події, які не матимуть свого транспорту, організують автобус, що забиратиме людей від готелю «Львів» та після завершення події відвозитиме назад (за це доведеться заплатити 60 грн).

«Єдина умова успішного проведення акції – це хороша погода. Якщо ж раптом буде дощ і хмарно, то навряд чи вдасться щось побачити і тоді акція не матиме змісту. Але ми сподіваємося, що з погодою пощастить», – додав Євген Ткач.

Зазначимо, що за попередньою інформацією синоптиків, ніч із суботи на неділю в Брюховичах буде хмарною.

Метеорний потік Персеїди щорічно з'являється у серпні з боку сузір'я Персея. Він формується у результаті проходження Землі через шлейф пилових частинок, які випускає комета Свіфта-Туттля. Крихітні частинки, розміром з піщинку, згорають в земній атмосфері, завдяки чому з'являється зоряний дощ.

Зорепад Персеїди вважається одним із найбільш видовищних метеоритних потоків. Міжнародна метеорологічна організація повідомляла, що у 2016 році під час зорепаду Персеїд в атмосферу Землі потрапить рекордна кількість зірок – інтенсивність досягне 150-200 зірок на годину.