В ОБСЄ назвали умови, за яких готові збільшити кількість спостерігачів місії на Донбасі

11:59, 8 червня 2015

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ готова збільшити кількість своїх спостерігачів в Україні за умови забезпечення їм умов безпеки, а також припинення перешкоджання їх діяльності. Про це у понеділок, 8 червня, заявив заступник голови СММ ОБСЄ Олександр Хуг під час засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО.

«У разі необхідності після відновлення конфлікту на Донбасі чисельність нашої місії може бути збільшена до тисячі осіб… Я хочу наголосити, що немає сенсу розміщувати наших спостерігачів, якщо нашим командам не буде гарантований доступ до всієї території», – сказав Хуг, якого цитує «Інтерфакс-Україна».

Також він зазначив, що для повноцінної роботи місії сторони конфлікту повинні забезпечити належні умови безпеки спостерігачам.

«Команди спостерігачів часто зупиняються на тривалий час на блокпостах, зокрема в Луганській області. Більше того, наші безпілотні літальні апарати регулярно піддаються обстрілу, а також «приглушуються», що порушує їх мандат», – повідомив заступник голови місії.

Крім цього, Хуг наголосив, що СММ досі не отримала списки важкого озброєння, яке підлягає відведенню від лінії зіткнення сторін, а також інформації щодо їх місць зберігання. За його словами, це не перешкоджає спостереження за відведенням озброєнь.

При цьому він висловив занепокоєння у зв'язку з «указом» лідера самопроголошеної «Донецької народної республіки» Олександра Захарченка, який «обмежує діяльність іноземних неурядових організацій на територіях, які не контролює українська влада».

«Побачимо, який вплив матиме цей указ, проте вже зараз зрозуміло, що це погіршує ситуацію, яка і зараз є дуже складною, у тому числі гуманітарна», – додав заступник голови СММ ОБСЄ.

Нагадаємо, у травні кількість спостерігачів моніторингової місії в Донецькій і Луганській областях було збільшено до 471 людини.

Як повідомляв ZAXID.NET, у неділю вранці, 7 червня, в районі населеного пункту Щастя бойовики обстріляли спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ та Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін.