Захопленим терористами на Донбасі спостерігачам спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ) не заподіяно шкоди. Вони перебувають в полоні у задовільному стані.
Про це на прес-конференції у Києві заявив речник місії Майкл Боцюрків, передає Інтерфакс-Україна.
«З тієї інформації, яку ми зіставили, їм усім (двом групам зниклих спостерігачів - ред.) не заподіяно шкоди, і вони у не дуже поганій формі», - сказав він і додав, що ОБСЄ докладає всіх зусиль для звільнення співробітників місії.
За його словами ситуація із захопленими спостерігачами є «дуже унікальною та складною», тому що люди, які утримують представників ОБСЄ, не вийшли на зв'язок із місією.
Спеціальна місія ОБСЄ знову закликала негайно звільнити заручників.
Між тим, Майкл Боцюрків повідомив що спеціальна моніторингова місія та представництво з питань біженців ООН почали спільно навчати спостерігачів двох нових місій.
«У наступні три тижні ми посилимо можливості нашої місії зі спостереження та звітності», - заявив він.
За його словами, зараз в СММ працюють спостерігачі в 10 точках України: «Зараз у нас приблизно 330 людей (включно з місцевими співробітниками)».
Він пояснив, що у зв'язку ситуацією, що склалася в Україні, спостерігачі не афішують свою присутність, але працюють в поті чола і щодня подають звіти.
Зокрема, коментуючи роботу спостерігачів СММ, речник місії повідомив, що за їхніми оцінками за останню добу в Харкові зареєстровано прибуття в місто близько півтисячі внутрішньо переміщених осіб, «більшість з яких розселені по сім'ях».
«Також в Одесі зареєстровано близько 500 внутрішньо переміщених осіб з Криму і близько сотні – зі сходу України», - додав він.
Нагадаємо, 26 травня місія ОБСЄ втратила зв'язок з чотирма співробітниками в Донецькій області, а 29 травня ще одна команда місії ОБСЄ у складі чотирьох іноземних співробітників і українського перекладача перестала виходити на зв'язок біля Сєверодонецька Луганської області. Відтоді зв'язку з ними також не було.
У середу ввечері, 18 червня, місія ОБСЄ встановила контакт з вісьмома своїми зниклими на Донбасі спостерігачами.
Відмітимо, що за даними представництва ОБСЄ, на сьогодні спеціальна місія ОБСЄ в Україні нараховує 324 співробітники, 294 із них є міжнародними працівниками з 40 країн. Вони дислоковані в 10 містах України.