ОБСЄ засуджує побиття журналістів і постійне закриття телеканалів у Криму. Владу Криму закликають негайно вплинути на ситуацію, щоб закриття прес-центрів, каналів, залякування та побиття журналістів припинилося.
Про це у своєму звіті заявила представник ОБСЄ з питань свободи слова Дуня Міятович. «У часи кризи люди повинні мати безперешкодний доступ до безлічі джерел інформації, в іншому випадку вони можуть стати жертвами пропаганди», - вважає вона.
Представник ОБСЄ з питань свободи слова зазначила, що сигнали з українських телеканалів Інтер , Бриз , 1 +1 , 5 канал , 1 -й Національний , СТБ були скорочені , в тому числі сигналу незалежного Чорноморська ТБ. Їх замінили російськими каналами НТВ , Первым каналом , Россия 24 , Россия РТР , ТНТ і Звезда. Кримськотатарський канал ATR відключили від Інтернету. Крім цього, за її словами, під загрозою опинилися журналісти, які висвітлюють події в Криму, бо деякі журналісти були серйозно паранені.
«Тим , хто ввів цензуру засобів масової інформації немає місця в демократичному суспільстві. Я знову звертаюся до осіб, відповідальних за закон і порядок у Криму, щоб вони зупинили це руйнування свободи засобів масової інформації та зробили все можливе для забезпечення безпеки журналістів»,- сказала Міятович.
Нагадаємо, що 6 березня у Криму вимкнули «5 канал» та «1+1». Також раніше перервали ефір і місцевої Чорноморської телерадіокомпанії. На її частоті, а також замість «5 каналу» та «1+1» - глядачам показують «Росію-24», РТР та «Первый».
«Росія 24» є одним з російських каналів, які ведуть активну пропаганду проти України, про що заявляло рух «Стоп цензурі» та голова комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко.
7 березня у Криму відключили Інтер та Перший національний замість яких транслюють російські НТВ і ТНТ.