В Одесі горів санаторій, землю якого міськрада передала під забудову

Проти забудови території виступала низка міських депутатів, які підтримують облаштування там історико-культурного заповідника

11:42, 26 вересня 2018

У курортній зоні Одеси увечері вівторка, 25 вересня, горів санаторій «Красні зорі». Повідомлення про те, що в районі 9-ї станції Великого Фонтану – пожежа, надійшло до рятувальників о 21.35.

Прибувши на місце виклику рятувальники побачили, що на вул. Бернандацці горить двоповерхова будівля на території недіючого зараз санаторію «Красні зорі».

«Рятувальники прибули через 12 хвилин після виклику... Відкритим полум'ям горів дах дерев'яного двоповерхового будинку по всій його площі. Було проведено оперативне розгортання пожежно-рятувальних підрозділів та забезпечено гасіння вогню», – повідомили рятувальники.

О 22:13 пожежу вдалося локалізувати і приблизно о 3:00 26 вересня ліквідувати на площі 200 кв. м.

Гасіння пожежі ускладнювалося тим, що будівля стара, виготовлена з дерева, а дах оброблений легкозаймистим матеріалом.

Фото ГУ ДСНС в Одеській області

Як повідомила агенція УНІАН, за словами очевидців, причиною пожежі є підпал. Люди стверджують, що бачили, як до місця події під'їжджав автомобіль з кількома невідомими, які нібито підходили до будівлі, потім швидко поїхали, після чого почалася пожежа.

Раніше довкола території «Красних зір» виник скандал. 19 вересня Одеська міська рада схвалила передачу земель санаторію, розташованого в курортній зоні, в приватну власність під забудову. Згідно із затвердженим проектом, територія призначена для «експлуатації й обслуговування нежитлових будівель санаторію з приміщеннями торговельного призначення та громадського харчування».

Низка депутатів різних фракцій виступила проти передачі землі. Зокрема, пропонувалося на прохання містян створити на території «Червоних зорь» меморіал - історико-культурний заповідник, оскільки на кладовищі, котре було на місці «Красних зір», збереглося давнє поховання архітектора Юрія Дмитренка (1858 - 1918 рр.).