У вівторок, 2 травня, виповнюються треті роковини трагічних подій в Одесі, коли під час масових заворушень загинуло до півсотні людей. У травні 2014 року Крим вже був під російською окупацією, на сході країни почалася антитерористична операція, але загалом країна жила мирним життям.
Одеса не була винятком – на вечір у місті був запланований футбольний матч. Попри намагання російських спецслужб просунути «Русскую весну» і проголосити «Одесскую народную республику», ці спроби виявилися марними, а ситуація в місті за оцінками ОБСЄ була доволі спокійною. Однак впродовж дня трагічні події розвивалися надзвичайно стрімко і їхнім результатом стала загибель майже півсотні людей, що шокувало не тільки українців, але й увесь світ.
Напередодні футбольного матчу між одеським «Чорноморцем» і харківським «Металістом» була запланована спільна хода уболівальників обох команд і проукраїнськи налаштованих одеситів центральними вулицями міста. Тим часом, учасники одеського Антимайдану, наметове містечко яких розташовувалося на Куликовому полі (неподалік від місцевого залізничного вокзалу), побачили в цьому загрозу власній безпеці й вирішили зібратися на Олександрівському проспекті біля перетину з вулицею Жуковського.
О 15:00 дня колона футбольних фанатів, активістів місцевої «Самооборони» та Євромайдану, зібралася на Соборній площі й рушила у напрямку до Парку культури і відпочинку ім. Т. Шевченка, на центральний стадіон «Чорноморець». Коли вона дійшла до Олександрівського проспекту, то на учасників ходи напали антимайданівці.
Досить швидко масові заворушення, в яких брали участь декілька тисяч людей, поширилися на всі центральні вулиці Одеси – Грецьку, Дерибасівську, Грецьку площу. Невдовзі пролунали і перші постріли. Ситуація вийшла з-під контролю. Близько 18:00 проукраїнські сили почали тіснити антимайданівців до місця їхньої дислокації – Куликового поля. Табір сепаратистів спалили, а самі антимайданівці забарикадувалися у Будинку профспілок. Сторони конфлікту закидували одне одного пляшками із запальною сумішшю, стріляли з бойової і травматичної зброї. Невдовзі в будівлі виникла пожежа, в результаті якої загинуло кілька десятків чоловік. Загалом під час заворушень в Одесі загинуло 48 людей.
Більше двох сотень людей звернулися того дня за медичною допомогою. Більшість жертв трагедії загинули у Будинку профспілок.
Згодом слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані й умисно сплановані. Обвинувачення інкримінує 22 підсудним масові безлади, що призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків та звинувачення у незаконному поводженні зі зброєю. П’ятеро обвинувачених перебувають у СІЗО. На початку березня цього року затримали ще одного підозрюваного в масових заворушеннях, який переховувався від слідства три роки. Рішенням Одеської міськради цього дня вшановують пам’ять загиблих.