В окупованому Криму повністю пересохли два водосховища

За місяць, незважаючи на рясні снігові опади, води в кримських водосховищах так і не додалося

10:51, 28 лютого 2021

У захопленому Росією Криму запаси Сімферопольського і Загорського водосховищ повністю виснажилися, а Балановське водосховище наближається до висихання. Про це повідомив проект «Крим.Реалії».

Окупаційна влада Криму оновила дані про стан водойм на півострові. Так, за оновленими даними, повністю виснажені запаси Сімферопольського і Загорського водосховищ. За місяць, незважаючи на рясні снігові опади, води в них так і не додалося.

Обидва водосховища, з об'ємом в 36 і 27 млн м³ відповідно, займають 2 і 4 місця в списку найбільших водосховищ в Криму.

Згідно з моніторингом, ще на початку лютого найбільш близькими до «мертвого об'єму» були Баланівське, Тайганське і Партизанське водосховища. Сімферопольське та Загорське водосховища на той момент вже пройшли цю позначку.

У січні 2021 року Український Національний центр управління та випробувань космічних засобів також провів супутниковий моніторинг змін площі водних дзеркал водосховищ Криму.

Згідно з даними моніторингу, площа кримських водосховищ за останній рік істотно зменшилася.

«Мертвим об'ємом» водосховища називають таку кількість води в ньому, яку в нормальних умовах експлуатації вже не можна використовувати.

Що відбувається з водопостачанням в окупованому Криму

Як відомо, у березні 2014 року Україна припинила постачання дніпровської води на Кримський півострів. Основним джерелом постачання води на момент початку окупації був Північно-Кримський канал. У квітні 2014 російська окупаційна влада відключила насоси, які здійснювали підйом води в районі Красноперекопська (північний Крим), в результаті чого подання води з Північно-Кримського каналу втратило економічний сенс.

Подачу води Північно-Кримським каналом на територію півострова було припинено у травні 2014 року за рішенням Державного агентства водних ресурсів України, потім підтриманого Кабінетом міністрів Арсенія Яценюка.

Тоді окупанти заявили, що «не потребують водопостачання хунти», обґрунтовуючи це тим, що півострів може забезпечуватися водами з Краснодарського краю шляхом їх перекидання через Керченську протоку, або розробляти підземні джерела.

У вересні 2015 року активісти організували товарну блокаду Криму, а в кінці того ж року домоглися повного припинення постачання електроенергії до тимчасово окупованого півострова.

Щорічно запаси води в Криму зменшувалися, а посушливі весна і початок літа 2020 року призвели до того, що вони зміліли до критичного мінімуму. В анексованому Криму в деяких районах з 7 вересня 2020 року розпочався третій етап обмежень подачі води через посуху й обміління водоймищ. Споживання води знизилося до 100 тисяч кубометрів на добу.

Питну воду мешканцям подають вранці та ввечері. На півночі Криму десятки сіл повністю залишилися без води, оскільки у них пересохли свердловини.