У Криму впродовж останнього тижня зникло двоє активістів громадської організації «Український дім» - сімферопольці Тимур Шаймарданов і Леонід Корж. Обоє пішли з дому і не повернулися, зв'язок з ними відсутній.
Про це повідомили координатори організації «Український дім», інформує «Центр журналістських розслідувань».
За їхніми словами, в неділю, 25 травня, Тимур Шаймарданов під час зустрічі активістів висловлював побоювання, що Леонід Корж зник - з ним не вдається зв'язатися телефоном і його місце перебування невідоме вже впродовж 3-4 днів.
Вранці у понеділок, 26 Травня, Шаймарданов пішов з дому і не повернувся. За словами його цивільної дружини, Тимур мав намір піти в Чорноморський банк реконструкції та розвитку. Після цього він більше не виходив на зв'язок і його місце перебування родичам і друзям невідоме.
Як повідомив лідер української громади Криму і організації «Український дім» Андрій Щекун, Тимур Шаймарданов вів активну громадську діяльність і брав участь у акціях проти окупації Криму.
«Тимур почав активну діяльність у той час, коли українські військові частини блокували «зелені чоловічки» і проросійські активісти. Тоді Він зібрав цілу групу однодумців, яка чергувала, в тому числі і вночі, у КПП військових частин. Зокрема, вони чергували в Сімферополі біля штабу військ берегової оборони ВМС України, який піддавався штурмам. Група Тимура також захищала проукраїнських активістів і журналістів, на яких постійно нападали козачки і «самооборона Аксьонова». Захищали також учасниць акцій руху «Жінки - за мир», брали участь у мітингах біля пам'ятника Т.Шевченку проти референдуму і анексії Криму», - розповів Щекун.
З Коржем він особисто не знайомий, проте допускає, що може його знати візуально - як одного з членів групи Тимура Шаймарданова.
З листопада минулого року, від початку політичної кризи в Україні, в Криму різко збільшилася кількість порушень свободи слова і вираження думок - аж до викрадень і фізичних розправ над інакодумцями, серед яких - багато журналістів і громадянських активістів. У березні цього року
до і під час проведення «референдуму» і подальшої анексії Криму Росією правозахисники зафіксували понад 100 випадків порушень прав людини стосовно журналістів і активістів.
Зникнення і затримання активістів тривають і досі. 11 травня було затримано активіста і режисера Олега Сенцова. За інформацією його друзів, режисера звинувачують в тероризмі і з Криму відправляють у Москву.
16 травня в Сімферополі, ймовірно співробітники ФСБ, затримали учасника студентських та екологічних акцій Олександра Кольченка. Причина затримання офіційно не повідомляється. За попередніми даними, він перебуває під арештом і найближчим часом буде відправлений до Москви.
17 травня в Сімферополі ФСБ затримала власного кореспондента польської «Газети Виборчої» Вацлава Радзівіновіча, а також кореспондента газети "День" Миколу Симену і фотокора Леньяру Абібуллаєву.
18 травня в Сімферополі затримали відомого журналіста Османа Пашаєва, який висвітлював жалобні заходи з нагоди 70 -ї річниці депортації кримськотатарського народу.
19 травня ввечері в Сімферополі стався черговий інцидент: представники «самооборони» затримали кореспондента російського телеканалу «Дождь» Петра Рузавіна.