В ООН кажуть, що практика шпигунства в інтернеті – буденність

21:08, 15 липня 2013

Світ перебуває у стані інформаційної війни, і для багатьох урядів практика шпигунства в мережі Інтернет, про що активно йдеться в останні тижні, - буденність. Таку думку висловив сьогодні на прес-конференції в Женеві генеральний секретар Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ) Хамадун Туре.

"На жаль, у світі йде інформаційна війна. Я б хотів, щоб її не було, але вона є, - сказав глава спеціалізованої установи ООН. - Я говорив минулого тижня з одним послом, і він мені сказав: "Я не розумію, чому європейці так здивовані, ми всі це робимо", цитує Туре ИТАР-ТАСС.

При цьому генсек МСЕ не сумнівається, що і його електронна пошта відкрита для спецслужб.

"Було б нерозумно думати, що моя електронна переписка не відстежується", - сказав Туре, на думку якого світ радикально змінився, і з новими викликами в інтернеті країни можуть боротися лише спільно.

"У світі більше немає суперсили. У кіберпросторі все вирішує людський мозок. Одні з найбільш шкідливих вірусів створювалися на ноутбуках вартістю менше тисячі доларів", - зауважив глава МСЕ.

"Ми повинні діяти спільно, це - новий порядок. Це зовсім не так, як у випадку з ядерною зброєю, коли все визначається технологіями, знаннями, інфраструктурою та інвестиціями, тут все по-іншому", - підкреслив Туре.

Нагадаємо, у березні уряд південно-західної китайської провінції Юннань почав розслідування у справі про збір інформації розвідувального характеру співробітниками американської компанії Coca-Cola на території КНР за допомогою електронних засобів.

А торік Центральний кримінальний суд у Лондоні засудив військовослужбовця-підводника Королівських військово-морських сил Великої Британії на вісім років позбавлення волі, визнавши його винним у намаганні передати військові таємниці, як він вважав, російським агентам.