В ООН погодили оновлений проект резолюції щодо прав людини в Криму

Проти резолюції виступила сусідня Білорусь

22:35, 14 листопада 2017

У Нью-Йорку 14 листопада, на засіданні Третього комітету Генеральної асамблеї ООН, погодили оновлений проект резолюції з прав людини в анексованому Криму. 71 країна-член ООН виступила за прийняття резолюції, 25 - проти і 77 утрималися, пише «Громадське».

Проти виступили Білорусь, Вірменія, Казахстан, Узбекистан, Китай, Венесуела, Північна Корея тощо.

Рішення ООН привітав президент України Петро Порошенко.

«Вдячні співавторам рішення та всім нашим союзникам за потужний сигнал російській окупаційній владі щодо міжнародної єдності і солідарності в питанні деокупації Криму», – написав він.

Також з цього приводу висловився міністр закордонних справ України Павло Клімкін. За його словами, резолюція щодо прав людини у Криму «стала сильніша».

Як пишуть «Українські новини», документ засуджує застосування Росією своїх законів на анексованій території та примусове переведення громадян України в російське громадянство.

У проекті резолюції міститься вимога до Росії виконати рішення Міжнародного суду ООН щодо поновлення прав і свобод громадян України на півострові й заклик забезпечити освітній процес українською і кримськотатарською мовами.

Крім того, документ містить заклик негайно скасувати рішення про оголошення Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією й заборону його діяльності, анулювати рішення про заборону лідерам Меджлісу в'їзду на територію Криму.

Також проект резолюції закликає Росію покласти кінець практиці примусу жителів Криму до служби у збройних або допоміжних силах РФ, у тому числі за допомогою тиску або пропаганди.

Проект нової резолюції ООН щодо ситуації з правами людини в Криму Україна внесла до комітету Генасамблеї ООН у кінці жовтня. Далі його буде передано на розгляд безпосередньо Генеральною асамблеєю ООН (орієнтовно всередині грудня).