Львів зробив неоціненний внесок у розвиток і застосування на практиці системи міжнародного права. В основі світової правничої системи закладено львівське ДНК. Про це на відкритій лекції «Пам'ять справедливості: власна історія міжнародного права (не без зв’язку зі Львовом)» 29 жовтня у приміщенні Українського Католицького Університету розповів королівський радник з питань права Філіп Сендс.
У частині лекції, де йшлося про тісний зв'язок "Львів – Міжнародне право" Філіп Сенс відзначив трьох видатних правників, львів’ян за походженням, завдяки працям яких сьогодні існує, зокрема Міжнародна конвенція з прав людини. Відтак, прозвучали імена Рафаеля Лемкіна, Луї Зона та Елі Ляутернахта.
"Безперечно, що тяжка доля та особисті трагедії, пережиті цими людьми повпливали якимось чином на розвиток у них інстинкту справедливості, адже пам'ять про події мусить вносити у порядок денний інстинкт рішуче захищати право", - зазначив він.
Філіпа Сендс приїхав до Львова не лише через запрошення колег з університету, а ще й через особисту історію: саме у Львові народився і жив його дід Пінас. Напередодні Філіп відвідав будинок, де колись мешкала його родина на вулиці Шептицького.