В отруєних на весіллі у Львові людей діагностували сальмонельоз

16:58, 20 липня 2011

Стан переважної більшості хворих, що потрапили до Львівської обласної інфекційної лікарні після отруєння на весіллі 16 липня, задовільний. Стан самих молодят на сьогодні теж є задовільним, повідомила 20 липня на прес-конференції у приміщенні Головного управління охорони здоров’я Львівської ОДА заввідділенням лікарні Таміла Алексанян.

Як повідомив т.в.о. заступника начальника головного управління охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Середа, загалом сьогодні на стаціонарному лікуванні перебуває 60 учасників весілля, у тому числі 15 дітей і 3 представників персоналу їдальні. Важко хворих серед них немає, динаміка їхнього стану є позитивною, наголосив чиновник.

Своєю чергою завідувач епідвідділу Львівської обласної СЕС Наталія Тімко розповіла, що найбільш уживаними під час святкування серед пацієнтів були продукти з курки. При цьому, як показали опитування тих гостей весілля, що не захворіли, вони не вживали саме страв із курки.

«Абсолютно всі хворі, які поступили на стаціонарне лікування, пройшли бактеріологічне обстеження. На сьогодні ми вже маємо результати. Згідно з інформацією, яку маю я, у 19 хворих виявлено культуру salmonella enteritidis. Також у 12 осіб при дослідженні сироватки крові були виявлені діагностичні титри антитіл до сальмонел, що також підтверджує те, що ці пацієнти захворіли на сальмонельоз», - зазначила Наталія Тімко.

«Сьогодні в продуктах харчування, зокрема, в основному з курки, про що ми здогадувалися, в голубцях, одним з компонентів яких було м’ясо, у салаті з курки, у так званих сирних кульках… також виділено було збудник сальмонели. І видно, що обсіменіння було таке велике, що сальмонелу також знайшли і в борщі, який вживали хворі, і в овочах, зокрема у помідорах, які входили до страв, які люди вживали під час перебування на весіллі», - додала вона.

Наталія Тімко зазначила, що в сировині у точці продажу, де закуповувалися кури для цього весілля, сальмонели виявлено не було, однак це, за її словами, може бути пов’язане із тим, що уже завезли іншу партію курей. Також вона вказала на те, що в їдальні, де проходило весілля, мала місце низка порушень: до прикладу, сирі і приготовані продукти знаходилися поруч одні з одними, не були дотримані вимоги зберігання у холодильних умовах, не було належних рукомийників для гостей. Підозра, що інфекцію міг занести до страв хворий працівник їдальні, наразі не має підтверджень, додала представниця СЕС.

Орест Середа своєю чергою додатково зазначив, що загалом на лікування пацієнтів, що отруїлися на весіллі, витрачено близько 30 тис. грн (лише ліки). Також він висловив переконання, що прокуратура підніматиме питання про відповідальність винних у спалаху.

Наталія Тімко повідомила, що до згаданого спалаху на Львівщині цьогоріч було зареєстровано 28 випадків сальмонельозу.

Як інформував ZAXID.NET, впродовж 17-го та в ніч на 18 липня у Львові до інфекційних відділень міських лікарень з ознаками харчового отруєння було госпіталізовано 44 особи (в тому числі 7 дітей), які 16 липня в приміщенні їдальні технологічного коледжу Національного університету «Львівська політехніка» були на весіллі та вживали страви з курятини. Всього на весіллі було 95 осіб. Надалі хворі зі схожими симптомами продовжували поступати до 19 липня.