В парламенті тривають консультації про прийняття в цілому змін до Конституції

Нардепи планують проголосувати за децентралізацію до 29 січня

12:53, 14 січня 2016

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман заявив, що в парламенті йдуть консультації щодо прийняття в цілому законопроекту про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації.

«Зараз йдуть консультації, ми працюємо над цим питанням. Я вважаю, що наш національний інтерес, нашої держави у зміцненні державності – це питання підтримки цього рішення», – сказав він на нараді з питань децентралізації в четвер, 14 січня, передає «Інтерфакс-Україна».

При цьому спікер заявив: «Сподіваюся, що ті, від кого це залежить, візьмуть на себе персональну відповідальність і рішення, як вони діятимуть під час голосування за відповідну Конституцію».

Нагадаємо, Верховна Рада України 31 серпня 2015 року на попередній сесії схвалила в першому читанні зміни до Основного закону в частині децентралізації. Згідно з українським законодавством, для прийняття змін до Конституції в другому читанні необхідно, щоб законопроект підтримали 300 народних депутатів, що становить конституційну більшість.

Після голосування біля будівлі парламенту сталися масові сутички, під час яких загинуло кілька правоохоронців, багатьох учасників заворушень було заарештовано.

Крім того, після голосування з парламентської коаліції вийшла Радикальна партія Олега Ляшка, а «Самопоміч» вигнала зі своїх лав нардепів, котрі голосували за зміни до Конституції.

У грудні минулого року голова Верховної Ради Володимир Гройсман зазначав, що якщо законопроект про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації не буде остаточно схвалений до кінця поточної сесії, то реформа децентралізації буде відкладена на кілька років. «Неприйняття цього рішення призведе до того, що його доведеться відкласти на рік. Це передбачає процедура. Потім ще рік займатися конституційним процесом, це якщо все буде добре… Це займе 4-5 років. Скажіть, ви хочете жити 4-5 років в нинішній системі? Я - не хочу», – заявив тоді Гройсман.

Згідно з календарним планом, останній пленарний тиждень поточної сесії буде проведено 25-29 січня, а закриття третьої сесії Верховної Ради 8-го скликання відбудеться 2 лютого. У цей же день заплановано відкриття 4-ї сесії.