В Раковці почалися збори резервістів Нацгвардії

19:51, 9 липня 2018

Найбільші збори резервістів Нацгвардії розпочали на базі 2-ї Галицької бригади Нацгвардії поблизу селища Раковець на Львівщині. На два тижні хлопці із цивільного життя поринають у військову справу. Більшість уже має досвід участі у бойових діях та готові першими стати до лав Нацгвардії після можливої мобілізації.

Короткі настанови від досвідченої інструкторки і новоспечені бійці-резервісти вирушають у ліс. Там в умовах імітації бойового контакту з ворогом відпрацьовують тактичну медицину. Група вступає у бій з ворогом. Постріли, крики пораненого та суворі зауваження інструкторки. Надання медичної допомоги відпрацьоовують на трьох етапах: в зоні під вогнем, у тактичних умовах та під час евакуації.

«Група добре спрацювала, швидко перемістили пораненого, правильно з ним прокомунікували, він сам наклав собі турнікет, потім в зоні тактичних умов медик спрацював правильно», ‒ дає оцінку діям резервістів інструкторка з тактичної медицини Галина.

Важко в навчанні ‒ легко у бою. Психологічний тиск на бійців допомагає змоделювати перебіг подій у реальних бойових умовах. «З моєї сторони крики ‒ це психологічний ефект, тому що можуть бути різні умови вогонь, вітер, дощ, поранений може кричати. Медик має в цей час зосередитись, зібрати всі свої навички і волю у кулак і надати допомоги бійцю», ‒ розповідає інструкторка з тактичної медицини Галина.

За чисельністю резервістів такі збори у Західній Україні проводять вперше. Окрім Раковця, загалом навчання у частинах проходить майже тисяча нацгвардійців. На час зборів за резервістами зберігають місце праці, а також передбачена грошова винагорода.

«Збори тривають 2 тижні, переважно це тактична підготовка, тактика військ та вогнева підготовка, звичайно живуть за розпорядком, встановлено у військовій частині, з сьомої ранку до 10 вечора весь час в них зайнятий», ‒ каже заступник командира бригади Нацгвардії Олександр Задворний.

Ледь не половина призваних має досвід участі у бойових діях на сході. Після демобілізації бійці підписали так званий контракт резервіста і раз на рік мають з'явитися на двотижневі збори. Перебування серед військових товаришів пробуджує у пам'яті спогади про бурхливі дні війни.

«Найяскравіший спогад ‒ це відчуття, коли отримав звістку про те, що Слов'янськ звільнений, бойовики його залишили. Було дивне відчуття якоїсь ейфорії, що все вже закінчилось, на жаль, не сталось так, як думали», ‒ згадує резервіст Нацгвардії, учасник бойових дій Олег Прокопчук.

Найбільше зважають на індивідуальний вишкіл бійців на випадок загальної мобілізації. Резервісти вивчають тактичну та інженерну підготовку і щоденно відпрацьовують влучність стрільби.